header ok

locked Történetek

7 hónapja 13 órája - 7 hónapja 13 órája #6930 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Történetek
.
A halász

Az északi gazdag gyáros elszörnyedt, amikor megpillantott egy déli halászt, amint a parton csónakja mellett heverészett és pipázott.

Miért nem mégy ki a tengerre halászni ? kérdezte a gyáros.
Mert ma már elég halat fogtam válaszolta az.
De mért nem fogsz többet, mint amire szükséged van ? kíváncsiskodott tovább a gyáros.

Mit csinálnék vele ? kérdezett vissza a halász.
Több pénzt keresnél hangzott a válasz. Akkor szerelhetnél motort a csónakodra, amivel mélyebb vizekre is merészkedhetnél, ahol aztán több halat foghatnál. Ebből annyi pénzed lenne, hogy nylon hálót vehetnél. Akkor még több halat fognál, és még több pénzed lenne. Hamarosan annyi pénzed lenne, hogy akár két csónakod is lehetne ..... vagy talán egy egész flottányi. S akkor te is gazdag ember lennél, mint én.

S akkor mit csinálnék ? kérdezte a halász.
Akkor aztán pihenhetnél, és élvezhetnéd az életet.
Nos, mit gondolsz, most éppen mit csinálok ? kérdezte az elégedett halász.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
5 hónapja 4 napja #6957 Írta: Margit
.

A derűs embereknek sem könnyebb a sorsuk, csak más szemüveg van rajtuk

"Az öreg Mózes azt mondta az embernek:

Eléd tártam az áldást és az átkot, az Életet és a Halált.

Válaszd az Életet!" - vagyis a döntés a te kezedben van.

Ha az Életet és az áldást választod, nem a sorsod fog változni, hanem a szemléleted.

Mindent másképp látsz az Élet szemüvegén át.

A nehézségekről kiderül, hogy nem véletlenül vannak az életedben.

A próbatételekről, hogy nevelnek s erősebbé tesznek.

Ugyanannak az eseménynek van egy "átkozott" és egy "áldott" szemlélete is.

Minden bajban van valami jó, valami megfejtendő "miért".

Hidd el: a derűs embereknek sem könnyebb a sorsuk, csak más szemüveg van rajtuk.

Életörömre vannak hangolva.

Maga az élet - minden élet! - nehéz.

Tele van bajjal, betegséggel, szenvedéssel, halállal.

De tedd csak fel az "áldott szemüvegedet", s máris látod, hogy sok öröm és emberi jóság is van.

Nézz és gondolkodj másképp - akkor mindenben meglátod a jót és az áldást."

(Müller Péter)

elozoeletek.blogspot.com/2022/07/a-derus...konnyebb-sorsuk.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
2 hónapja 3 hete #6986 Írta: Margit
.
Szögek a kerítésben

Volt egyszer egy nagyon rossz természettel megáldott fiú. Az apja adott neki egy zsák szöget, és azt mondta neki, verjen be egyet a kert kerítésébe minden alkalommal, mikor elveszti a türelmét és összevesz valakivel.
Az első nap 37 szöget vert be a kerítésbe. A következő hetekben megtanult uralkodni az indulatain, és a bevert szögek száma napról napra csökkent. Rájött arra, hogy sokkal egyszerűbb uralkodni az indulatain, mint beverni a szögeket a kerítésbe. Végre elérkezett az a nap is, mikor a fiúnak egy szöget sem kellett bevernie a kerítésbe.

Ekkor odament az apjához, és elújságolta neki, hogy aznap egy árva szöget sem vert be a kerítésbe. Az apja azt mondta neki, ezentúl húzzon ki egy szöget minden egyes nap, amikor nem veszíti el a türelmét, és nem veszekszik senkivel sem. Teltek a napok, s a fiú végre azt mondhatta az apjának, hogy kihúzta az összes szöget a kerítésből. Az apa ekkor odavitte a fiát a kerítéshez, és ezt mondta neki:

- Fiam, szépen viselkedtél, de nézd csak, mennyi lyuk van a kerítésben. Soha többet nem lesz már olyan, mint régen volt. Ha veszekszel, összeveszel valakivel, és valami csúnyát mondasz neki, megsebzed. Egy ugyanolyan sebet hagysz benne, mint ezek a lyukak itt. Hátba szúrhatsz egy embert, majd kihúzhatod a kést a hátából, az örökre seb marad. Akárhány alkalommal is kérsz bocsánatot, a seb ott marad örökre.

A szóbeli, verbális sértés ugyanakkora fájdalmat okozhat, mint a testi, fizikai.
Ha tudod, bocsásd meg nekem azokat a lyukakat, amiket a kerítésedben hagytam
(szerzője ismeretlen)

--
Téma zárolva.
1 hónapja 4 hete #7001 Írta: Margit
.

Különleges hiba ami neked is van

--
Téma zárolva.
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Képes idézetek (kattints a képre)

Látogatottság

Ma111
Tegnap291
A héten1732
Ebben a hónapban3507
Összesen6042937