KRISZTUS ÁLDOZATÁNAK HATÁSA
AZ EMBEREK LELKI VILÁGÁRA
Szellemi tanítás (1933. január 1.)
Az Úr Jézus Krisztus nevével üdvözöllek benneteket, aki a mai nappal belépett az emberi társadalomba, és azzal, hogy az emberi társadalomnak tagjává lett, egy új, világraszóló korszakot nyitott meg. A régiek elmúltak.
Az emberi társadalom az õ emlékére mindannyiszor egy új idõszakot nyit ezen a napon. Ezt az idõszakot esztendõnek nevezi, és a múltat elhantolva, a jövõ elé rendszerint reménykedve néz.
Aki Benne hisz és az õ nevét hívja segítségül, az rendszerint minden munkáját Vele kezdi. Illõ, hogy ezt az új esztendõt, ezt az új idõszakot mi is az õ nevével kezdjük. Az õ neve a legnagyobb név, amely névnek megszemélyesítõje a szegletkõ, amelyen a megváltás egész épületének súlya nyugszik. Õ a mi világosságunk, ami megvilágítja életutunkat.
Még a természet is dokumentálni kívánja, hogy Õ a sötét földön megszületett világosság. Az õ születéséig a napok rövidülnek, a sötétség folyton és folyton tért hódít a világosság rovására. mindaddig, míg elkövetkezik a napforduló, és akkor újraszületik a világ, a fény folyton és folyton tért hódít a sötétség rovására, egészen az aratás idõpontjáig.
A föld szellemi társadalmában is a sötétség folyton-folyvást nagyobb tért hódított a lelkekben a világosság rovására mindaddig, míg megszületett a Megváltó, a világ Világossága. Az õ születésétõl fogva a világosság egyre nagyobb tért hódít a lelkekben a sötétség rovására mindaddig, míg eljön a nagy aratás, amikor az Úr kiküldi az õ aratóit az aratásba, és az érett gabonát csûrjeibe takarja, a konkolyt pedig, amelyet együtt enged nõni a tiszta búzával, olthatatlan tûzzel megemészti.
Kezdjük hát az évet mi is Jézussal, a mi Urunkkal, e világ Világosságával, hogy e világosság fényeskedjék és ragyogjon a mi lelkünkben és folyamatosan továbbterjedve lassan-lassan átvilágítsa egész lényünket, és hogy a mi lényünkön keresztül az a belsõ világosság lassan-lassan mindjobban átszûrõdve világítson mindazoknak, akik körülöttünk vannak, és akik ezt a világosságot felfoghatják.
Az Úr Jézus Krisztus megismerése legyen a haladni vágyó ember életének legfõbb feladata. Mert aki az Úr Jézus Krisztust megismeri, - nem pusztán az értelmével és mások elõadása nyomán, hanem az érzelemvilágával és ama kimondhatatlan boldogság révén, amely lelkében a Krisztussal való szövetség elmélyülése által felébredt, - többé Hozzá hûtlen nem lehet, mert a legnagyobb boldogságot, amelyet az élet nyújthat, nem cseréli fel kisebb, alacsonyabbrendû boldogsággal. Az Úr Jézus Krisztust megismerni addig a határig, ameddig meglévõ képességeink elvezethetnek bennünket, kötelességünk nemcsak önmagunk iránt, hanem mások iránt is, hogy azáltal másokat is az õ világos útjára vezethessünk, mert Õ a világosság és az út, amely az örökéletre vezet.
Szeretném ezzel a mai alkalommal, hacsak egy szemernyivel is, a lelketekhez közelebb hozni az Úr Jézus Krisztust. Hozzá akarom közelebb vinni a lelketeket, hogy boldogítsalak benneteket, illetõleg Õ boldogítson benneteket azáltal, hogy nagyobb teret foglaljon el a lelketekben. Mert az igazi boldogság kritériuma az, hogy a lélekben mennyi van Krisztusból. Ha a lélek sokat tartalmaz Krisztusból, akkor a boldogság rendíthetetlen, mély, mert a legszilárdabb alapon: a békességen épült fel. Minden más boldogság romlatag, hosszabb-rövidebb életû; a földi boldogság pedig, amikor összeomlik, maga alá temet igazi értékeket is, olyan értékeket, amelyek jobb sorsra lettek volna érdemesek. De az a boldogság, amelyet Õ ajándékoz a léleknek az õ jelenlétével, soha el nem múlik, soha össze nem omlik, sõt a lélekben lévõ értékeket mindig ragyogóbb, tündöklõbb színekben füröszti.
Az írásokban nagyon sok különös - legalább is az emberek elõtt különös - kifejezés van az õ nevével kapcsolatban. Ezek a kifejezések különösek részben azért, mert a szellemi valóságokat a földi nyelvben materializálni sokszor lehetetlenség, részben pedig azért, mert az ember felületes és gyarló szellemlény, aki nem a szavak mögött rejlõ szellemet keresi, hanem a külsõ formán akad meg. Ez azután sok-sok félreértésre és nem egyszer a cél ellenkezõjére: torzsalkodásra, vitákra, egymás lebecsülésére vezet. De ha ezeknek a különös kitételeknek mély szellemi értelmét megismeri a lélek, akkor megszûnik a hangos szó, megszûnnek a vetekedõ gondolatok, a fellobogó emberi érzések, és helyüket elfoglalja az alázatosság a Legnagyobbal szemben, a szeretet és a hála Azzal szemben, aki eljött, és "vérével megváltotta a világot."
Közreadja: Koltai István.
Forrás: Az utolsó óra munkásaihoz III. kötet.
Szellemi tanítások Pál beszélõ médium útján.
Kiadja: A Szellemi Búvárok Pesti Egylete, 1939.