.
Jó érzések, rossz érzések
Mint az életedben minden, az érzéseid is pozitívak vagy negatívak
lehetnek, vagyis rosszak vagy jók. Minden jó érzés forrása a szeretet! A rossz érzések pedig egytõl egyig a szeretet hiányából fakadnak. Minél jobban érzed magad - például amikor örülsz -, annál több szeretetet adsz. És minél több szeretetet adsz, annál többet is kapsz.
Minél rosszabbul érzed magad - például amikor kétségbeesel -,
annál több negativitást sugárzol kifelé. És minél több negativitást adsz, annál többet kapsz vissza az élettõl. A negatív érzésektõl azért érzed magad annyira rosszul, mert az élet pozitív ereje a szeretet, a negatív érzésekbõl pedig ez teljességgel hiányzik!
Minél jobban érzed magad, annál jobb lesz az életed.
Minél rosszabbul érzed magad, az életed annál rosszabb lesz.
egészen addig, amíg meg nem változtatod az érzéseidet.
Amikor jól érzed magad, abból automatikusan az következik, hogy a gondolataid is jók. Képtelenség, hogy jól érezd magad, ugyanakkor negatív gondolataid legyenek! És ugyanilyen lehetetlen, hogy rosszul érezd magad, miközben jó gondolatok járnak a fejedben.
Ahogyan érzed magad, az pontos tükre, leheletfinom precíz
fokmérõje annak, amit az adott pillanatban kifelé sugárzol. Ha jól érzed magad, nem kell törõdnöd semmi mással, hiszen biztos lehetsz benne, hogy a gondolataid, a szavaid és a tetteid szintén jók. A jó érzések pedig önmagukban garantálják, hogy szeretetet adsz, a szeretetnek pedig vissza kell térnie hozzád!
Ami jó, az jó
A legtöbb ember tudja, milyen az, amikor jól vagy nagyon rosszul érzi magát, de nem tudatosul benne, hogy szinte mindig negatív érzésekkel él együtt. Azt hiszi, csak akkor érzi rosszul magát, ha szélsõségesen negatív érzések kerítik hatalmukba, például szomorúság, gyász, harag vagy félelem. Bár ezek valóban rossz érzések, fontos tudnod, hogy számtalan árnyalatuk van.
Ha az esetek nagy részében megvagy, rendben vagy, azt hiheted, hogy ez a "megvagyok" vagy "rendben vagyok" pozitív érzés, hiszen
nem érzed magad igazán rosszul. Ha korábban igazán rosszul érezted magad, akkor ahhoz képest ez a "rendben vagyok" valóban sokkal jobb, mint a "nagyon rosszul vagyok". De ha szinte mindig csak rendben vagy, az negatív érzés, mert rendben lenni nem egyenlõ azzal, hogy jól vagy. Jól lenni azt jelenti, hogy jól vagy! A jó érzések közé tartozik például a boldogság, az öröm, a lelkesedés, a szenvedély. Ha csupán rendben érzed magad, átlagosan vagy sehogyan, az életed rendben lesz, átlagos lesz, semmilyen lesz! Az pedig nem jó élet. A jó érzések azt jelentik, hogy valóban jól érzed magad, és ezek az igazán jó érzések hozzák el számodra az igazán jó életet!
"A szeretet fokmérõje a mérhetetlen szeretet."
Szent Bernát (1090-1153)
"Ha eddig abban a hitben élted az életed, hogy "akkor leszek boldog, ha lesz egy szebb házam", "akkor leszek boldog, ha lesz munkám vagy elõléptetnek", "akkor leszek boldog, ha a gyerekek diplomát szereznek", "akkor leszek boldog, ha több pénzem lesz", "akkor leszek boldog, ha utazgathatok", vagy " akkor leszek boldog, ha egyszer beindul az üzlet", sosem fogod elérni ezeket a dolgokat, mert a gondolataid ellentmondanak a szeretet mûködési elvének. Ellentmondanak a vonzás törvényének.
Elõször boldognak kell lenned, boldogságot kell adnod, hogy boldogságot kapj! Fordítva nem történhet, mert mindent, amit kapni szeretnél az életben, elõbb neked kell odaadnod! Az érzéseidet te irányítod, a szeretetedet te irányítod, a szeretet ereje pedig mindent visszajuttat hozzád, amit csak adtál."
atudatosteremtesmuveszete.blogspot.hu/20...z-erzesek-ereje.html