header ok

× Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

locked Pozitív gondolkodás

8 éve 10 hónapja #4279 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


"Forgass olyan gondolatokat a fejedben, amelyek jókedvre derítenek. Tégy olyan dolgokat, melyektõl jó lesz a közérzeted. Barátkozz olyan emberekkel, akik növelik az önbizalmadat. Táplálékod mindig elõnyére váljon a testednek. Lépteid kövessék belsõ ritmusodat."

Louise L. Hay

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
8 éve 6 hónapja #4380 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.

Ha teljes életet akarsz élni...



Ha teljes életet akarsz élni, mindenek elõtt légy õszinte magaddal. Ha valami örömöt okoz, lubickolj benne, éld meg, élvezd! Ha elszomorít, feszültté tesz, engedd el. Nincs szomorúbb annál, mint amikor hazudsz önmagadnak, bármirõl is legyen szó. Minden nap tudatosan irányítsd a dolgokat, mert sosem tudod, melyik nap lesz az utolsó. Mondd ki, hogy sajnálom. Mondd ki, hogy Szeretlek. Hogy nem megy. Hogy kérlek, segíts!

Érezni, embernek lenni a legnormálisabb dolog, és nincs mit szégyellni rajta. Nem mondom, hogy nem fogsz csalódni néha, saját magadban is fogsz. Lehet, hogy amit ma úgy gondolsz, holnap már másképp, de abban a pillanatban, amikor rálépsz egy ösvényre, tudd, hogy azért tetted, mert akkor azt érezted helyesnek. Senkinek sem kell megfelelni magadon kívül. Test vagy, és lélek. Mindkettõt ápolnod kell ahhoz, hogy rendben legyél. Sírj, énekelj, táncolj, tombolj, ha az esik jól, de soha ne fogd vissza a valódi éned. Nincs kézikönyv arról, hogy meddig mehetsz, melyik a te utad, amire ráléphetsz, nincs megszabva, mit mondhatsz ki, hányszor és kiket szerethetsz, mit akarsz tenni. Csak Te vagy aki gátat szab, csak Te vagy, aki bünteti magát amikor magadnak hazudsz.

Amint egyensúlyban leszel odabent, abban a pillanatban elkezdõdik valami csodálatos. Minden megérkezik hozzád, hogy még teljesebbé és boldogabbá tegyen. S az Élet majd tele tölti a poharad csodával, szerelemmel, lehetõséggel, örömmel, amely csak arra vár, hogy kiidd belõle, hogy eloltsd a szomjad. Ha teljes életet akarsz élni, küzdened kell magadért. Elengedni, és befogadni. Hagyd áramlani az eseményeket. Hidd el,minden a jó irányba visz.

(Agárdi Zsóka)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #4398 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.

Hogyan maradjunk lélekben örökké fiatalok?


1.A türelem, kedvesség, szeretet, jóakarat, öröm, boldogság, bölcsesség és megértés olyan minõségek amelyek sohasem öregszenek meg. Ápold és fejleszd õket, maradj fiatal testben és lélekben!

2.Kutatóorvosok szerint a múló idõ hatásai miatti neurotikus félelem nagy valószínûséggel kiválthatja a korai öregedést.

3.A kor nem azonos a szálló évek múlásával, a kor a bölcsesség hajnala az ember elméjében.

4.A 65-95 év közötti kor könnyen lehet életed legtermékenyebb idõszaka.

5.Örömmel köszöntsd éveid számának gyarapodását. Növekvõ életkorod azt jelenti, hogy egyre magasabbra hágsz az élet végtelen ösvényén.

6.Isten az Élet - a te életed. Az élet mindig megújítja önmagát, örökké tart és elpusztíthatatlan - az élet mindannyiunk realitása. Örökké élsz, mivel életed Isten élete.

7.Lenyûgözõ bizonyítékok szólnak a halál utáni életrõl.

8.Elmédet nem láthatod, mégis tudod, hogy van elméd. Szellemedet sem látod, de tudod, hogy a küzdõszellem, az alkotó mûvész szelleme, a zenész szelleme, szónok szelleme valóság. Ugyanilyen valóság a szívedben és elmédben létezõ jóság, igazság, szépség szelleme is. Nem láthatod az életet, de tudod, hogy élsz.

9.Az öregkor valójában nem más, mint a legemelkedettebb szempontok szerinti elmélkedés Isten igazságairól. Az öregkor teljesebb örömöket kínál, mint a fiatalság. Elmédet szellemi és lelki atlétika foglalkoztatja. A természet lelassította testedet, így alkalmad nyílik, hogy az Isteni dolgok felöl elmélkedj.

10.Csak akkor számítgatjuk egy ember éveit, ha már semmi másra sem számíthatunk tõle. Hited, meggyõzõdésed sosem pusztul el.

11.Annyi idõs vagy, amennyinek érzed magad. Olyan erõs vagy, amilyennek hiszed magad. Olyan hasznos vagy, amilyennek tartod magad. Annyira vagy fiatal, amennyire gondolataid fiatalok.

12.Õszülõ hajad - érték. Nem õsz hajszálaidat bocsátod árúba. A hosszú évek során felhalmozott tehetségedet, képességeidet, bölcsességedet kínálod.

13.Sem a diéta, sem tornagyakorlatok nem õrzik meg fiatalságodat. Ahogy az ember az õ szívében gondolkodik, olyan õ.

14.A megöregedéstõl való félelem fizikai és szellemi leromláshoz vezethet. Amitõl legjobban féltem, íme bekövetkezett.

15.Akkor öregszel meg, ha megszûnnek álmaid, ha elveszíted érdeklõdésedet az élet iránt. Akkor öregedtél meg, ha ingerlékeny, bogaras, zsémbes, kötözködõ vagy. Töltsd meg elmédet Isten igazságaival, és sugározd az Õ szeretetének napfényét- ez a fiatalság.

16.Tekints elõre, hiszen mindenkor az élet végtelenjét fürkészed.

17.Nyugdíjazásod új vállalkozás. Kezdj friss tanulmányokat, érdeklõdj új dolgok iránt! Megteheted mindazt, amire nem értél rá, mert idõdet lekötötték mindennapi megélhetésed gondjai. Szenteld figyelmedet az élet élésének!

18.A társadalom hasznos tagja légy, ne a fogja. Ne rejtsd véka alá tehetségedet!

19.A fiatalság titka a szeretet, öröm, belsõ béke és nevetés. Teljes öröm van Õnála. És nincsen Õbenne semmi sötétség.

20.Szükség van rád. A legnagyobb filozófusok, mûvészek, tudósok, írók és más hírességek 80 éves koruk után is alkottak, dolgoztak.

21.Az öregkor gyümölcse a szeretet, béke, türelem, gyengédség, jóság, hit, szelídség és mértékletesség.

22.A határt nem ismerõ Végtelen Élet fia, az Örökkévalóság gyermeke vagy. Csodálatos vagy!

jezusafeny.hu/content/view/63/47/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
8 éve 4 hónapja #4445 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
..




Ebben a csodálatos városban az emberek politika, vallás és pénz nélkül élnek!


Ebben a városban ismeretlen a politizálás, a vallás és a pénz!


Képzeljünk el egy olyan világot, ahol nincs szükség vallásra, ahol a lakóknak eszükbe se jut az a szó, hogy politika, és ahol a jelenlegi pénznek nincs semmilyen értéke. Nehéz még csak bele gondolni, hogy másképp is élhetnénk az életünket, és a fogyasztói társadalmon kívül más szempontok is érvényesülhetnek, ahol nem mondják meg a templomban, hogy milyen erkölcsök szerint kell élni, ahol nem aszerint hozzák a döntéseket, hogy melyik politikus mennyire gazdag.

De bármennyire is hihetetlen, közel 50 éve már létezik egy ilyen hely a földön, mégpedig a dél-indiai Puduccseri szövetségi területen, a neve Auroville.

Ez a hely voltaképpen egy spirituális központ, amelyet Mirra Alfassa alapított 1968. február 28-án 5 ezer ember jelenlétében. Az asszonyt késõbb csak "Anya"-ként emlegették, aki nagyon sokat dolgozott, hogy létrehozza ezt az egyenlõségen, megértésen, új tudatosságon, fenntartható fejlõdésen alapuló közösséget.

Alfassa szerint: "Azok, akik elégedettek jelenlegi életükkel, a világgal, ahogyan ma zajlanak a dolgok, azok úgy gondolják, hogy semmi szükség nincs arra, hogy Auroville létezzen".


A kezdeményezést az UNESCO is üdvözölte, "ahol a világ számos kultúrájából érkezõ ember megtapasztalhatja az emberiség közös értékeinek, a szépségnek, a rendelkezésre álló természeti források tudatos felhasználásnak fontosságát."

Céljuk az, hogy az ott élõk minél közelebbi kapcsolatba kerüljenek az anyatermészettel. Jelenleg mintegy 50 nemzet tagjai élnek Auroville-ben, ahol nem léteznek hatalmi struktúrák. 2014-es adatok szerint 2400-an élnek a városban, amely négy egységre van osztva: van egy kulturális, egy ipari, egy nemzetközi és egy lakó zóna. 15 hektáron 150 farmon dolgoznak az emberek, ezzel fenntartva magukat, jólétben, békében, nyugalomban, teljesen környezetbarát módon.

filantropikum.com/ebben-csodalatos-varos...s-penz-nelkul-elnek/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
7 éve 10 hónapja #4558 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.

Az önmagadba vetett hited sokkal fontosabb, mint a pillanatnyi körülményeid - 5 perces film




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #4591 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


A nemzetközileg is elismert Mihail Litvak 20 olyan dolgot mond el, amit mindenkinek érdemes megjegyezni és alkalmazni. Fontos, hogy tanulj, értsd meg önmagad és másokat.


1. Ha valakinek nincs õszinte és pozitív mondanivalója saját magáról, de beszélgetni akar, rosszakat mesél másokról.
2. Jobb ha valamilyen gyümölcsbe harapsz bele, mintsem a környezetedben élõk nyakát harapod át, ha harapós kedved van.
3. A depresszió egy adomány az ember számára, ami rákényszeríti, hogy végre megismerje önmagát.
4. Senki nem hagy el senkit, az egyik csak tovább halad. Aki nem lépett tovább, csak az hiszi azt, hogy elhagyták.
5. Jó véleményed vagy magadról? Akkor miért van rá szükséged, hogy mások is jókat gondoljanak rólad?
6. Csináld azt amit szeretsz.
7. Az egyedüllétet a szellemileg fejlett emberek élvezik.
8. Nem tudom a siker titkát. De tudom a bukás titkát - mindenkinek megfelelni.
9. Nincs nõi és férfi logika, csak egyesek képesek helyesen gondolkodni, mások nem.
10. Az éretlen emberek sokszor tudnak, de nem cselekszenek. Az érett emberek tudnak is és cselekszenek is. Az éretlenek kritizálnak, az érettek megvalósítanak.
11. Megismernéd a legnagyobb ellenséged? Nézz a tükörbe - ha felismered, a többi megoldódik.
12. Légy sikeres és nem leszel szomorú.
13. Az ismerõsökkel beszélgetni kellemes, az ellenségekkel viszont lényeges.
14. A kapcsolat tönkretételére és a munkahely otthagyására csak egy ok van, ha valaki képtelen fejlõdni az adott szituációban.
15. Oszd meg az örömöd a barátokkal és az ellenségekkel is. A barátok boldogak lesznek, az ellenségek dühösek.
16. Ne fuss a boldogság után, találd meg hol van. Tudod hol van a te boldogságod? Benned! A boldogságot akkor érheted el, ha fejleszted a saját képességeidet.
17. Boldogság - a terméke annak ha jót teszel a megfelelõ idõben.
18. Ha szeretnél valakinek valamit bebizonyítani, az azt jelenti, hogy fontos neked.
19. Álmok - a képességeink hangjai. Nem álmodozom arról, hogy operaénekes leszek. Nincs hangom és zenei hallásom. Ha errõl álmodoznék, törekednék rá, hogy elérjem a célomat. Át kell gondolnom, hogyan valósítható meg ez az álom.

Fontos, hogy ne siess, mert akkor túl hamar történik meg. Helyes amikor valaki ezt mondja magáról: "most csak erre koncentrálok, de arra törekszem, hogy megvalósítsam az álmaim."
20. Okosabb, ha egy jó könyvvel töltöd az idõdet, mintsem egy buta emberrel.


forrás: www.facebook.com/univerzumuzenete/?ref=py_c

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Képes idézetek (kattints a képre)

Látogatottság

Ma296
Tegnap740
A héten1822
Ebben a hónapban10991
Összesen6767498

2026-06-17