header ok

× Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

locked A Hold hatása az ermberi szervezetre

2 hónapja 4 hete #6985 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A Hold hatása az ermberi szervezetre
.

2022. Szeptember 10. Telihold: Engedd el azt, aki voltál

Újra itt az ősz, és a nyári, eseménydús heteket felválthatja egy sokkal békésebb, harmonikusabb időszak. A lelkünk is nyugalomra, szeretetre vágyik, és kezdetét veszi az önmegismerés újabb szakasza. Az őszi hónapok számtalan felismerést tartogatnak számunkra, ha kellő nyitottsággal szemléljük a világot. Ha kisétálunk az erdőbe, láthatjuk, hogy az elengedés egy természetes folyamat. A fák elengedik a rajtuk csüngő faleveleket, nem akarják erőszakkal visszatartani őket. Megérthetjük, hogy ez hozzátartozik az élethez.

Sétálj egyet a természetben, állj meg egy hatalmas, öreg fa előtt, és érezz rá, micsoda erő lakozik benne! Évtizedek óta ott van, a vihar már milliószor megtépázta, letörte az ágait. A bogarak megrágták a leveleit, gyökereit. Minden évben kicsit meghalt, majd újjászületett. Így van velünk, emberekkel is.

Amikor érezzük, hogy itt az idő, el kell engedni régi, elnyűtt önmagunkat, hogy megszülethessen az, aki képes valóra váltani a legmerészebb álmait. Mikor új célokat tűzünk ki, új emberré kell válnunk, hogy elérjük azokat. Ha ragaszkodunk a régi, megszokotthoz, minden marad ugyanúgy.

Ha változást szeretnénk, magunknak kell először változnunk. A szeptemberi telihold az elengedés energiáit hordozza. Arra bíztat, hogy köszönd meg a múltnak a számtalan leckét, amit kaptál, majd szeretettel engedd el őket. Szabadulj meg a megfelelési kényszertől, minden félelemtől és fájdalomtól, hogy végre élvezhesd az életet. Szerintem azért vagyunk a Földön, hogy tapasztaljunk és elmélyítsük magunkban a szeretetet. Ez pedig önmagunk elfogadásával és szeretetével kezdődik.

Nem azért vagy itt, hogy mindenkinek megfelelj, és teljesítsd mások kívánságait. Csak a saját utadat követheted, a belső hangod pedig megsúgja, merre kell menned. Ideje felvállalni azt, amit érzel, amit hited szerint tenned kell. Hiszen ha egyszer majd elhagyod a földet, nem viszed magaddal a vagyonodat, a barátaidat, a sikereidet. Az egyetlen, amit magaddal viszel, az a szeretetre való képességed.

Add át magad a változásnak, az elengedésnek, és higgy abban, hogy itt az idő megoldani azokat a helyzeteket, amiket oly régóta teherként cipelsz a hátadon! Ha elengeded régi önmagad, a régi szokásaid és gondolataid, megszületik a csoda, ami mindig is ott élt benned.

Guzsik-Mohácsi Viktória (elozoeletek.blogspot.com)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #7009 Írta: Margit
.
2022. Október 25. Újhold: Megbékélni a sorssal

Az októberi újhold környékén olyan események történhetnek, melyek felkavarják lelkünk mélyén az állóvizet. Ennek nem titkolt célja, hogy megbékéljünk a világgal, melyben élünk. Hogy megértsük, a mi nyugalmunk, békénk és sikerünk nem függ a külvilág történéseitől. Bármi is vesz körbe, képes vagy arra, hogy megőrizd a lelki nyugalmad, és mint külső szemlélő, egy magasabb távlatból, a bölcsesség lencséjén keresztül vizsgáld a körülményeket.

Ha bizonytalan vagy, ha a feszültség miatt nem hallod a saját lelkedet, akkor kérdezd meg magadtól, hogy “Isten ebben a helyzetben hogyan cselekedne?” Ha kívülálló lennél, mit javasolnál saját magadnak megoldásként? Biztos vagyok benne, hogy ezáltal közelebb kerülsz a megoldáshoz.

Mi az, amitől valójában félsz? Mert hidd el, minden kínszenvedésed oka egy félelem, mely valahol nagyon mélyen gyökerezik. Általában csak utólag látjuk, hogy az aggódás szinte mindig felesleges.

Ha úgy érzed, túl sok sérelem ért az utóbbi időben, akkor ideje újra felvenni a kapcsolatot gyermeki éneddel. Ez a kislány/kisfiú biztonságra és szeretetre vágyik. Valamiért lélekben eltávolodott a szüleitől. talán úgy érzi, őt nem érti meg senki, egyedül van a világban. Könnyen lehet, hogy ő zárta el saját magát, mert egykoron valami miatt megtagadta a saját szüleit, és ezzel lélekben elveszítette a biztonságát. Ezek az érzések talán most is ott élnek benned. Gondolatban térj vissza a szüleidhez, és mondd nekik, kérlek:

„Sajnálom, ha eltávolodtam tőletek. Nagyon hiányzik a szeretet, amit kaphatnék, bár ezt nehéz bevallanom. Sokszor éreztem nehéznek a sorsom, de számtalan dolgot tanítottatok nekem. szerettem volna megfelelni, hogy büszkék lehessetek rám. Oly sokszor féltem, hogy elveszítem a szülői szeretetet, elveszítem a biztonságot. Bezárkóztam, becsuktam szívem ajtaját. Most szeretnék újra visszatalálni hozzátok, érezni a feltétel nélküli szeretetet, a biztonságot, amit tudtok adni nekem. Anyukám, Apukám! Hadd legyek újra a gyermeketek!”

Ezt a párbeszédet folytasd le akkor is, ha már nem élnek a szüleid! Ha megnyílsz feléjük, és újra tud áramlani az energia, ha nem tagadod meg a gyökereid, életed sokkal harmonikusabb, nyugodtabb lesz, egész egyszerűen megbékélsz a sorsoddal. Ha pedig hálás tudsz lenni helyedért a világban, a teremtő erőd könnyedén használod majd.

forrás: elozoeletek.blogspot.com/2022/10/oktober...bekelni-sorssal.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
1 hónapja 22 órája #7014 Írta: Margit
2022.November 8. telihold és holdfogyatkozás: Az álmok valóra válnak

Lassan elérkezünk az év végéhez, és talán elgondolkodunk azon, számunkra mennyi változást hozott az elmúlt időszak. Nem várt eseményeket tartogatott a sors, sokszor éreztük, hogy próbára teszi a hitünket, az elszántságunkat és a kitartásunkat. Ha visszanézünk, láthatjuk, milyen messzire jutottunk az önismeretben. Azt gondolom, a valódi nehézségeken már túl vagyunk, rengeteg tapasztalatot szereztünk, és sokkal bölcsebbé váltunk általuk.

Megtanultuk, hogy a sorsunkért egyedül mi vagyunk a felelősek, és a bennünk rejlő hatalmas belső erő segítségével valóra válthatjuk a legmerészebb álmainkat. Ha sikerült elengedned azt a kényszerképzetet, hogy együtt kell szenvedned az emberiséggel, és elkezdted a saját, egyéni utadat járni, akkor a sors melléd állt, és az erőd megsokszorozódott.

A novemberi telihold minden eddiginél erősebb energiával robban az életünkbe, ezért már előtte néhány nappal érezhetjük hatását. Amiben most hinni tudsz, jóval nagyobb esélyt kap a megvalósulásra. Arra ösztönöz, hogy merj nagyban gondolkodni. Hogy engedd el a kishitűséget, az áldozatszerepet, és minden negatív gondolatot.

Ha folyamatosan aggódsz, mérgelődsz vagy dühöngsz, ezt fogod többszörösen viszontlátni életedben. Az elmúlt években megtanulhattuk, hogy a türelem és az alázat a legjobb módszerek a nehéz időkben. A telihold most abban segít, hogy ráhangolódjunk az égi segítségre, befogadjuk az áldást, melyek segítenek aktívnak maradni egészen év végéig. Arra bíztat, hogy bontsuk le a falakat magunk körül és teremtsünk egy csodás jövőt.

Kezdődjön hát egy varázslatos időszak, amelyben ráérzünk, hogy a szeretet működteti az egész világot! Mintha egy beavatásban lenne részünk, csodás év vége elé nézünk. Minden támogatást megkapunk odafentről, ha önmagunkat irányba állítjuk, és tudjuk, hová is megyünk. Az ÁLMOK VALÓRA VÁLNAK- ez a telihold üzenete neked!

Telihold meditáció:

forrás: elozoeletek.blogspot.com/2022/11/novembe...holdfogyatkozas.html

--
Téma zárolva.
2 napja 14 órája - 2 napja 14 órája #7026 Írta: Margit
.2022. December 8. Telihold - Szeretetteljes elengedés 

Az év utolsó teliholdja szeretetteljes elengedő energiákat hordoz. Arra ösztönöz, hogy forduljunk befelé, és lelkünkben keressük a válaszokat a bennünk felmerülő kérdésekre.

Arra kérlek, tekints vissza az elmúlt egy évre, és értékeld, honnan hová jutottál! Mennyit változtál, fejlődtél, gyarapodtál? Sikerült az általad kijelölt utat járni, vagy megbénítottak a félelmeid, és egyhelyben toporogtál? Még mindig azt érzed, hogy a sors áldozata vagy, és nincs beleszólásod abba, ami körülötted történik? Az idén is bővelkedtünk azokban a feladatokban, melyek segítettek felfedezni saját határainkat. Sokszor kellett kiállni magunkért, és végre megtanultuk, hogy mi vagyunk a legfontosabbak, és nálunk jobban senki nem érdemli meg a szeretetünket. Tudom, hogy most a te életedben is egy új szakasz kezdődött. Elengedve régi önmagadat, belépsz egy új kapun, ahol a varázslatos, szeretetteli ismeretlen vár rád. Az elmúlt 10-12 év csupán egy felkészítő volt arra a csodára, amiben azután lesz részünk, hogy levettük a múlt páncéljait, és megnyitottuk magunkat az új felé. Az egész bolygó, a földi élet átalakul, és ezzel együtt változik a mi életünk is.

Talán hosszúnak érezzük a szükséges tisztulást és felkészülést, de több ezer év karmikus terheit, félelmeit és lenyomatait kell elengednünk ahhoz, hogy beteljesedett, boldog életet élhessünk. Ez nem megy egyik napról a másikra. A felemelkedés folyamatosan történik. Nézd meg, hogy honnan hová jutottál, és légy nagyon büszke magadra! Biztos vagyok benne, hogy ma már sokkal lazábban engeded el, amire nincsen szükséged, hiszen elkezdted megérteni létezésünk titkait. Bízom abban, hogy ráéreztél, hogy a szeretetnek kell működtetnie döntéseidet, cselekedeteidet, emberi kapcsolataidat, hiszen te is arra vágysz, hogy szeretettel és türelemmel forduljanak feléd. A teremtő érzésekkel ajándékozott meg, hogy átsegítsenek bizonyos helyzeteken. Ha megtagadod ezeket, ha nem veszel tudomást róluk, akkor fájdalmat okozol magadnak. Az érzéseid útjelzők, és ha odafigyelsz rájuk, nem tévedhetsz el.

A telihold most arra bíztat, hogy merj az érzelmeidre hagyatkozni, és szeretettel engedd el, ami már kényelmetlen, ami visszatart az úton. Ne a múltad alapján próbáld meghatározni a jövődet. A múlt már nincs többé. Azt viszont fogadd el, hogy vannak dolgok, amik a jövőben is ott lesznek. Ugyanaz lesz a családod, a gyökereid nem változnak. Nem megtagadni kell őket, hanem szeretettel elfogadni és elengedni a sérelmeket.

Vannak, amik maradnak életünkben, de a hozzáállásunk, az érzéseink megváltozhatnak velük szemben, és ez minőségi változást hozhat számunkra. Legyen az év vége a megértések és a továbblépés időszaka, és a következő két hétben szabadítsuk meg lelkünket a neheztelésektől, hogy az ünnepi újhold idejére a szeretet sugározzon belőlünk az egész világra. 
 forrás: Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.com )

--
Téma zárolva.
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Képes idézetek (kattints a képre)

Látogatottság

Ma118
Tegnap291
A héten1739
Ebben a hónapban3514
Összesen6042944