Jézus a fény
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Szeretet (1 fő olvassa) (1) Vendég
Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.
A végére Hozzászólás a témához Kedvencekhez hozzáadta: 0
TÉMA: Szeretet
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Szeretet 9 éve, 11 hónapja  
A kutya imája

Emberek istene, add, hogy gazdám olyan hűséges legyen embertársaival szemben, mint én vagyok iránta.
Úgy ragaszkodjon barátaihoz és családjához, mint én őhozzá.
Legyen nyílt tekintetű és őszinte, mint én.
Ne csalódjon benne senki, mint ahogy ő sem csalódik énbennem.
Olyan derűs arccal ajándékozd meg, mint az én farkcsóválásom, és olyan hálás lélekkel, mint meleg nyelvem érintése.
Önts belé annyi türelmet, mint amennyi bennem van, amikor órákon átlesek léptei neszére zokszó nélkül.
Önts belé az én éberségemet, bátorságomat,
és készségemet, kényelmet és életet áldozni.
Hozzám hasonlóan tartsd meg szívében fiatalnak, és örökös játékos lelkünknek.
Formáld emberben olyan jóvá, mint én vagyok
kutyában, és add, hogy megérdemeljen engem
a KUTYÁJÁT!
(dr.Kerpel Fróniusz Ödön verse)

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2009.08.19 21:04 Név: Margit.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
  A hozzászólást mindenki csak regisztráció vagy bejelentkezés után teheti meg!
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Szeretet 9 éve, 9 hónapja  
A szeretet ajándéka

Mindannyian megtanulhatjuk, miképpen fejezzük ki őszintébben és kedvesebben a szeretetünket - ezzel saját boldogságunkat éppúgy megsokszorozzuk, mint másokét. A szeretet megemeli lelkünket. Önnön lényünk és a közös emberi lényeg legnemesebb részeivel kapcsol minket össze. Bármi legyen is, amire a figyelmünket leginkább fordítjuk, erősebbé fog válni az életünkben.

Ha kételkednél az élet erejében és a megújulás hatalmában, csupán figyelj az óriási kőtömb észrevehetetlenül piciny résén áttörő fűszál csodájára.

Nézz a nagy Egészre. A szeretet mindig ott van benne.

A feltétlen szeretet elkötelezettséget jelent az önmagáért való szeretet iránt az élet önmagáért való értelmének elismerése iránt; a hit iránt, hogy az emberiségben ott van a jó mindazon hibák, csalódások, tragédiák és rejtélyek ellenére, amelyek az emberi lét örök részei.

Észrevetted, mennyivel többet hallasz, ha ítélkezés nélkül figyelsz a dolgokra? Bízd magad barátokra. De sose vedd a barátság kincsét magától értetődőnek. Figyeld meg az emberek arcát! Látod, milyen megejtő, amikor a szeretet megjelenik valaki tekintetében, amikor ott csillog a szemében? Te is ilyen szép lehetsz! Küldj szeretetet mindenfelé: északra, délre, keletre, nyugatra. Csodálatos perceket élhetsz majd át; tapasztald meg, milyen a világmindenség abszolút középpontjában lenni.

Önmagunk szeretete nem alakulhat ki, ha a más emberi lények iránti odaadó elkötelezettséget nem bontakoztatjuk ki magunkban. E nélkül puszta öntetszelgésbe fullad minden.

A szeretet olykor azt kívánja tőlünk, hogy ne lépjünk ki bonyolult kapcsolatainkból, hanem próbáljuk megoldani őket. De az sem kevésbé szeretetteli, ha az ember felszámol egy olyan kapcsolatot, amely megalázó vagy kiüresedett. Nem az az igazán fontos, hogy kilépünk-e egy ilyen kapcsolatból vagy sem, hanem az, hogy milyen szeretettel és tiszteletteljesen cselekszünk, miután meghoztuk döntésünket.

Senkit ne vádolj, ha a dolgok rosszul mennek. Csak kérdezd meg:

"Mit tanulhatok ebből?"

A szeretet akkor szárnyal szabadon, ha nem terheljük meg kívánságokkal.
(Stephanie Dowrick)

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2009.10.08 20:23 Név: Margit.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
Szeretet 9 éve, 8 hónapja  
.

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2010.01.03 20:56 Név: Margit.

--
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
Szeretet 9 éve, 7 hónapja  
Szeretet

Szeretet... Mi is a szeretet? Érzelem...? De valóban érzelem? Ennél több... A szeretet nem érzelem, hanem cselekvés. A szeretet mindig a másik emberért létezik. Nem azért szereti a másik embert, mert "viszont szeretetet" vár. Örül a viszontszeretetnek, de nem azért szeret, hogy őt szeressék. A valódi szeretet nem vár a másik szeretetére, már akkor is szeret, amikor a másik ember még nem szeret, és azután is szeret, amikor a másik már nem szeret. Szeretni annyit jelent: adok, nem pedig kapok.
Adom önmagamat, adom örömöm, bánatom, érdeklődésem, együttérzésem, barátságom, hálám, értelmem...
A szeretet lényege a másik-centrikus gondolkodás és cselekvés.
A szeretet törődő és felelősségteljes. Figyel a másik ember kimondott és kimondatlan igényeire. Szükséges hozzá a másik ember tisztelete. Akit szeretek, annak tisztába vagyok egyéniségével. Őt szeretem, nem egy illúziót, egy képet, és nem azt, akinek szerintem lennie kéne. Ehhez pedig ismernem kell őt.
Szent Ágoston mondta, nem lehet valakit szeretni, akit nem ismerek, és nem lehet megismerni valakit, akit nem szeretek. A szeretet lényege, hogy nem függ semmitől. A szeretet elfogadás. A szeretet elfogadja a másikat, ahogy a másik van. Nem akarja megváltoztatni.
Megváltoztatni csak önmagunkat lehet. Lehetetlen mások szeretete önmagunk szeretete nélkül. Szeretni azt jelenti, fény és melegség vagyunk a másik számára. Minél inkább szeretünk és odaajándékozzuk magunkat, annál értékesebb lesz életünk.
(Hermann Hesse ) Vexa

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2010.03.09 10:41 Név: Margit.

--
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
Szeretet 9 éve, 4 hónapja  
.

"Az emberi szív szeretetből áll össze!
Adok ma egy darabot, Neked is belőle!
Nem félek, hogy elfogy, hisz nekem is adnak.
Ezért van értelme minden egyes napnak!!"
(ismeretlen)

Naplózott Naplózott  

--
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
Szeretet 8 éve, 12 hónapja  

Akit egy öreg afrikai boldognak mond

Boldogok, akik nem utálnak botladozó lábam és béna karom miatt.
Boldogok, akik megértik, hogy már rosszabbul hallok, s nehezebben értem, amit mások mondanak.
Boldogok, akik tudják, hogy szemem meghomályosult és meglassultak már gondolataim.
Boldogok, akik barátságos mosollyal állnak meg, hogy egy kicsit elbeszélgessenek velem.
Boldogok, akik sosem mondják nekem: ezt a történetet már másodszor hallom magától.
Boldogok, akik értenek hozzá, hogy régi idők emlékeit felidézzék bennem.
Boldogok, akik éreztetni tudják velem, hogy olyan ember vagyok, akit szeretnek, akire figyelnek, és akit nem hagynak egyedül.
Boldogok, akik jóságukkal megkönnyítik napjaimat, melyek az örök hazába vezető úton még előttem vannak.
(forrás: manuta )

Naplózott Naplózott  

--
Az elejére Hozzászólás a témához
Támogatja a FireBoardegyenesen az asztalra hozza a legújabb hozzászólásokat