Jézus a fény
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
A végére Hozzászólás a témához Kedvencekhez hozzáadta: 0
TÉMA: ADVENT ÉS KARÁCSONY
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
ADVENT ÉS KARÁCSONY 10 hónapja  
.

A karácsony angyalának üzenete

Azt üzenik Neked a karácsony angyalai, hogy ne az legyen most a cél, hogy minél többet adj. A cél az legyen, hogy tudj befogadni. Fogadd be a szeretetet a lelkedbe. Fogadd be a reményt a szívedbe. Oly sokáig vergődtél a szeretetlenségben.

Sosem vagy egyedül, angyalok serege vesz körül, akik minden pillanatban arra várnak, hogy segíthessenek Neked. Kérd ma őket szeretettel és hálával. Kérj hitet! Kérj szeretetet, megnyílást, bőséget és törődést. Kérj teljességet, békét és harmóniát, és fogadd ma a szeretet angyalait.

Szabadítsd meg a fájdalmaktól a lelkedet, méghozzá úgy, hogy megnyílsz és újra bízol a létben. Bízol a szeretet erejében. Bármi is történt, tudd, hogy mindenre van megoldás. Ott van Benned a képesség, hogy amibe sodortad magad, abból megtaláld a kiutat a fényre. Sokkal erősebb vagy, mint hiszed! Sokkal bátrabb vagy, mint valaha remélted!
Sokkal fontosabb vagy a világnak, mint eddig érezted. Nélküled sokkal szegényebb lenne lét.
Tudd, hogy ha zörgetsz, ajtót nyitnak. Ha kérsz, kapni fogsz. Ha megnyílsz, visszaáramlik a szeretet. Ha bízol, jön a beteljesedés.
Ne feledd, a szeretet a szívedben, a lelkedben él. Nem kell hozzá ünnepnap, hogy gazdag légy. Benned van a világmindenség. Ha öröm tüze ég a szívedben, ezt sugárzod mindenfelé.

Békés, szeretetteljes, áldott Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

Mohácsi Viktória (https://elozoeletek.blogspot.hu)

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2018.12.14 19:19 Név: Margit.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
  A hozzászólást mindenki csak regisztráció vagy bejelentkezés után teheti meg!
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
.

Naplózott Naplózott  

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
.

A négy gyertya története

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer négy gyertya. Annyira nagy volt körülöttük a csend, hogy tisztán lehetett hallani amint beszélgetnek.

Azt monda az első:
- Én vagyok a BÉKE . De az emberek nem képesek életben tartani.
Azt hiszem elfogok aludni.
Néhány pillanat múlva már csak egy füstölgő kanóc emlékeztetett,
a hajdanán fényesen tündöklő lángra.

Azt monta a második:
- Én vagyok a HIT . Sajnos az emberek fölöslegesnek tartanak, nincs
értelme tovább égnem.......
A következő pillanatban egy enyhe fuvallat kioltotta a lángot.

Szomorúan így szólt a harmadik gyertya:
-Én a SZERETET vagyok! Nincs már erőm tovább égni. Az emberek nem
törődnek velem, semmibe veszik, hogy milyen nagy szükség van rám...
Ezzel ki is aludt.
Hirtelen belépett egy gyermek és mikor meglátta a három kialudt
gyertyát felkiáltott:
- De hisz nektek égni kell Mindörökké!
Elkeseredésében sírva fakadt.

Ekkor megszólalt a negyedik gyertya:
-Ne félj amíg nekem van lángom, meg tudjuk gyújtani a többi gyertyát.
Én vagyok a REMÉNY !!!
A gyerek szeme felragyogott! Megragadta a még égő gyertyát és lángjával
ÉLETRE keltette vele a többit.
(Ismeretlen szerző)

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2018.12.15 18:44 Név: Margit.

--
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
ADVENT ÉS KARÁCSONY 9 hónapja, 3 hete  
.

ADVENT 4. VASÁRNAPJA

2018.12.22.

A szeretet ünnepére készülve eszembe jutott, hogy milyen lenne az emberek karácsonya, ha azt tennék, amit a lelkük diktál. Ez olyan lenne, mint amikor a lenge szél szétszórja szirmait a virágoknak és azok arra repülnek, amerre csak tudnak, illetve az erejük tart. Mi emberek is így vagyunk, hogy csak repülünk a mindennapi életünkben, de nem figyelünk a lelkünk kívánságaira. Ugyanis, ha azt tennénk, akkor minden emberi lélek másként ünnepelné a Szent Karácsony Ünnepét. Az élet adott mindenki számára, de a lehetőségek, azok már korlátozottabbak az emberek számára, mivel, aki nem képes befogadni a lelkébe a szeretet erejét, annak kevesebb jó, illetve kevesebb öröm, béke és szeretet tud beáramlani a szívébe.

Én, aki csak arra gondolok, hogy most milyen jó is az embereknek, hogy az Isten kegyelméből itt élhetünk ezen a Föld bolygón, az eszembe sem jut, hogy miért nem is tud ennek mindenki egyformán örülni. Az, hogy egyes emberek lelke telve van szeretettel és örömmel, az még nem jelenti azt, hogy az életük is rendben van, vagyis minden az Isten akarata szerint történik. Nagyon sok olyan esemény van az emberek életében, ami csak azt az egy alkalmat teszi széppé és boldoggá, amit a Karácsony nyújt a számukra. Az életben az emberek csak azt veszik észre, ami az ő számukra jó, vagyis nekik ad örömet és boldogságot. Ismerek olyan embereket, akik csak az élet apró örömei által képesek napról, napra élni, de mégis meg van az életükben az a boldogság, ami sok emberből hiányzik, és csak a szeretet ünnepén, karácsonykor gondolják, hogy lehetnek boldogok. Holott a szeretet az mindig jelen van, csak nem vesznek róla tudomást, nem tudják az életükbe azt a rezgés állományt megteremteni, ami lehetővé tenné a számukra a boldogságot.

Mi, akik már felismertük az Élet adta lehetőségeket, sokkal másként látjuk a mindennapokat és ezzel együtt a Karácsonyt is. Tudjuk, hogy ez az ünnep nem csak két napról szól, hanem az Élet minden napjáról. Az, hogy a Karácsony lesz a fény csúcspontja az természetes és várjuk ennek beteljesedését az életünkben.

Nekem személy szerint nincs annak jelentősége, hogy mikor veszek olyan dolgokat, ami a karácsonnyal kapcsolatosak, mert a lelkemben én a Karácsony-fényét őrzöm és táplálom egész évben. Az, hogy ilyenkor intenzívebbek az Univerzumból áramló szeretet energiák, ezt azt, hiszem mindannyian érezzük, és a lelkünk ez által képes arra, hogy tovább fejlődjön.

Ami még nagyon fontos, hogy legyünk készen arra, hogy az áramló energiákat képesek legyünk befogadni a lelkünkbe és tudjuk azt tovább adni, azoknak is, akiknek nagyon nagy szükségük van rá. Minden Karácsony az emberek életében egy születés, mármint a lelkükben lévő jó érzéseknek a megszületése. Azután az ünnepek elmúltával pedig képesek legyünk azt megőrizni és felhasználni arra, hogy a mindennapi élet nehézségei által megtudjunk állni a hitben és a szeretetben. A mindennapi élet nehézségei nagyon megcsapolják az energiáinkat, és ezért nagyon fontos, hogy tudjuk megőrizni azt a lelki békét, amit kaptunk. Talán az sem mellékes, hogy hogyan éljük a napjainkat, mik azok az események, melyek leszívják, vagyis elveszítjük azokat az Isten által küldött szeretet energiát, a hétköznapokban. Nagyon fontos lenne figyelni arra, hogy ne hagyjuk magunkat felügyelet nélkül, vagyis figyeljünk mindig magunkra, hogy ne essünk olyan hibákba, ami nem egyeztethető össze az Isteni tanításokkal.

Szeretném még megjegyezni, hogy azok az emberek, akik csak akkor akarnak jók lenni, amikor mások is lássák, azok képmutatók, azok csak a látszat kedvéért tesznek jót, viselkednek rendesen, hogy lássák az emberek, hogy "Ő milyen jó ember". Az ilyen emberek nagyon nagy tévedésben vannak, mert, amit tesznek, mint "jót" az Isten szemében nem számít annak, mert csak számításból, hírnévből teszi, amit tesz, egy álarcot vesz fel arra az időszakra.

Én, mint egy kis egyszerű ember, aki az év minden napjában arra törekszem, hogy tudjak embertársaimnak segíteni itt ebben az internetes weboldalon, ahol nagyon sok ember gyűlik össze, és olvasnak, tanulnak, én ennek szívből örülök és hálát adok az Istennek minden napomért, amiben másoknak tudtam segíteni.

Itt szeretnék kívánni minden kedves látogatónak ÁLDOTT BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET.

IMRE MARGIT szerkesztő

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2018.12.22 19:57 Név: Margit.

--
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
.

ÁLDOTT BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN KEDVES LÁTOGATÓNAK.
2018.12.24.

IMRE MARGIT szerk.

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2018.12.24 17:44 Név: Margit.

--
Margit (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
graph
.

Naplózott Naplózott  

Módosítás: 2018.12.25 22:21 Név: Margit.

--
Az elejére Hozzászólás a témához
Támogatja a FireBoardegyenesen az asztalra hozza a legújabb hozzászólásokat