Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Történetek

Történetek 1 éve 5 hónapja ezelőtt #6446

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Az éhes farkas - tanulságos történet

Egyszer egy kehes, göthös farkas szembetalálkozott egy jól táplált kutyával. Miután üdvözölte, megkérdezte tőle:

– Jól nézel ki, honnan jöttél? Mit eszel, hogy ilyen jó karban vagy? Erősebb vagyok nálad, mégis éhezem.

– Neked is ilyen jó dolgod lenne – felelte a kutya egyszerűen –, ha te is a gazdámat szolgálnád.

– Mit kellene tennem? – kíváncsiskodott a farkas.

– Őrizni az ajtót, és éjjelente megvédeni a házat a tolvajoktól.

– Miért ne?! Az erdőben nyomorúságos életem van, eső és hó ver. Mennyivel kényelmesebb lenne, ha tető lenne a fejem fölött, és degeszre ehetném magam!

– Jól van, gyere velem! – mondta a kutya.

Ahogy egymás mellett baktattak, a farkas észrevette a kutya nyakán a lánc nyomát.

– Mondd csak barátom, mitől van ez? – kérdezett rá.

– Á, semmiség.

– Kérve kérlek, mondd csak el!

– Ha túl nyugtalan vagyok, megkötnek nappalra – felelte a kutya. – Ilyenkor alszom, éjjel pedig őrködöm. Alkonyatkor oda megyek, ahová akarok. Kérés nélkül elém hozzák az ételt. Gazdám a saját asztaláról adja oda a csontokat. A szolgáktól megkapom a maradékot, ami már senkinek nem kell. Így különösebb fáradság nélkül tölthetem meg a hasamat.

– És mi van, ha mehetnéked támad? Elengednek?

– Szó sem lehet róla! – válaszolta a kutya.

– Hát akkor – szólt a farkas –, élvezd csak tovább a jó életedet. Nem akarok fejedelmi életet a szabadságom fejében.

Kingsley L. Dennis: Új tudatosság egy új világért

elozoeletek.blogspot.com/2015/11/az-ehes-farkas.html
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Történetek 1 éve 5 hónapja ezelőtt #6449

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
Egy szál rózsa...

„Ma hitet és csalódást is kaptam az emberektől.
Délben volt egy órám Bécsben és beültem egy kávézóba, hogy igyak egy koffein-bombát, amit ébren tart. Volt ott egy idősebb bácsi, aki pont akkor indult, mikor én odaértem. Köszöntünk egymásnak és ő elment, én meg elkezdtem olvasni. Körülbelül 5 perc telt el, mikor hirtelen visszajött, elém állt és átnyújtott egy szál rózsát.
Nem mondott semmi mást, csak annyit: „Legyen szép napja.”, majd kisétált. Ledöbbentem és esküszöm könnyes lett a szemem. Tényleg széppé tette a napomat. És nem a rózsa, hanem az emberi gesztus miatt. Most sem értem, hogy miért kaptam a virágot, de ha ránézek, boldogság önt el. Soha nem gondoltam, hogy egy teljesen idegen ember ad hitet az emberekhez.
Többet ad, mint valaki, akit „barátnak” hitt az ember. Valaki, aki arról papol, hogy milyen fontos a szeretet és közben ő maga sem tudja, hogy mi is az. Ma rájöttem, hogy egy először és talán utoljára látott ember képes többet adni, mint, valaki, akit évek óta „ismerünk”.
Számomra az a rózsa egy új hitet jelent. És egy mosolyt, mely szép emlék.”
/Adrean 79/
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Történetek 1 éve 5 hónapja ezelőtt #6455

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Az életed az, amit hiszel róla - tanmese

“Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:
– Milyenek itt az emberek? – tudakolta.
– Hová való vagy? – kérdezett vissza az öreg bölcs.
– Athéni vagyok.
– És felétek milyen nép lakik? – kérdezett tovább az öreg.
– Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.
– Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. – mondta az öreg.
A vándor búsan folytatta útját.
Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.
– Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! – válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.
– Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! – mondta az öreg bölcs.
A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.
A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:
– Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!
Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:

– Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.”
“Az életem a tanításom.”

(Mahatma Gandhi)
--
Téma zárolva.

Történetek 1 éve 4 hónapja ezelőtt #6494

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Él egy történet

Él egy régi történet egy fiatalemberről, akinél egy éjjel megjelent egy angyal és
csodálatos dolgokról mesélt neki, amelyek az életben várnak rá. Minden lehetőség adott lesz számára, hogy hatalmas vagyonra tegyen majd szert, megtalálja az igaz szerelmet és egy gyönyörű nőt vegyen feleségül.

Emberünk egész életében várta, hogy az ígért csodálatos dolgok valóra váljanak, de nem történt semmi és végül egyedül, szegényen halt meg. Amikor a Mennyország kapujához ért, meglátta az angyalt, aki sok-sok évvel ezelőtt meglátogatta álmában, és felelősségre vonta:
"Te hatalmas vagyont ígértél nekem, társadalmi rangot és gyönyörű feleséget. Egész életemben vártam, de nem történt semmi. ,,
"Én neked nem ezt ígértem - válaszolt az angyal. - Én ezeknek a dolgoknak a LEHETŐSÉGÉT ígértem neked, de Te elmulasztottál élni ezekkel a lehetőségekkel."

Az ember megdöbbent. ,,El sem tudom képzelni, miről beszélsz!" - mondta.
"Emlékszel, egyszer volt egy ötleted, de Te féltél, hogy nem sikerül, ezért nem tettél semmit?" - kérdezte az angyal.
Az ember bólintott.
"Mivel Te visszautasítottad a megvalósítást, az ezeket az ötleteket néhány év múlva egy másik embernek adták, aki nem ijedt meg a nehézségektől. Ha visszaemlékszel, akkor ez az ember az egyik leggazdagabb ember lett a környéken.

És arra emlékszel-e, - folytatta az angyal - amikor a várost óriási pusztítás érte, sok ház romba dőlt, sok ezer ember nem tudott szabadulni a romok alól. Neked lehetőséged lett volna segíteni a bajbajutottakon, és a túlélőket kimenteni, de Te féltél, hogy ha elmész otthonról, akkor betörnek hozzád és kirabolják a házadat. Ezért nem mentél el segíteni a hívó szóra, hanem otthon maradtál."

Az ember szégyenkezve bólintott.
"Ez egy hatalmas lehetőség volt, hogy száz és száz ember életét megmentsd, a város összes életben maradt lakója tisztelt volna Téged. - mondta az angyal.
És emlékszel arra az asszonyra, arra a fekete hajú nőre, aki neked annyira tetszett? Nem hasonlított egyik nőre sem, akikkel korábban, vagy későbbi életedben találkoztál, de azt gondoltad, hogy sose menne férjhez, egy olyan emberhez, mint Te, féltél, hogy elutasít, és inkább lemondóan elmentél mellette. ,,
Az ember újra bólintott, de már sírt.
"Igen barátom, - mondta az angyal - ő a feleséged lehetett volna, vele sok gyermeket neveltetek volna, vele igazán boldogságban éltél volna egész életedben."

Hasonló lehetőségek mindannyiunk életében adódnak, de sajnos gyakran, ehhez a történetbeli emberhez hasonlóan, mi is megengedjük, hogy a félelem felülkerekedjen rajtunk, és megzavarjon bennünket, hogy észrevegyük és éljünk is az adott lehetőségeinkkel.
Mi sem megyünk oda másokhoz, mert félünk az elutasítástól, mi sem beszélünk az érzéseinkről, mert félünk, hogy kinevetnek bennünket, és nem bízzuk rá magunkat a másik emberre, mert félünk a fájdalomtól, hogy mi lesz ha elveszítjük.

De még nincs veszve semmi. Mi még életben vagyunk. Elkezdhetjük kihasználni az előttünk álló lehetőségeket... sőt mi magunk is elkezdhetünk létrehozni lehetőségeket, saját magunk számára!
--
Téma zárolva.

Történetek 1 éve 4 hónapja ezelőtt #6521

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
,

"Kértem a Teremtőt, adjon egy szerető, gyöngéd, és őszinte feleséget, mire Ő így válaszolt: „Nem adhatok olyat, amilyen te magad sem vagy!”

Kértem a Teremtőt, hogy adjon számomra egy szerető, gyöngéd, és őszinte feleséget, mire Ő így válaszolt…

Évekkel ezelőtt, imáimban mindig arra kértem a Teremtőt, hogy ajándékozzon meg egy feleséggel. De nem elégedtem meg egy akármilyen feleséggel, hanem olyat kértem, aki szerető, gyöngéd, és őszinte, minden körülmények között nyugodt, megértő velem szemben, sőt rendkívül intelligens, megbízható és humoros is egy személyben.

Sőt, a fizikai adottságai is fontosak voltak számomra, így ezeket is a kívánságlistámhoz adtam.

Aztán egy éjszaka, a Teremtő megjelent álmomban és a következőket mondta:

„Gyermekem, nem adhatom meg számodra, amit kértél! Miért? – kérdeztem csodálkozva.

Erre Ő így válaszolt: „Mert én az igazságos Teremtő vagyok, ezért nem tehetek olyat, ami távol áll az igazságtól! Azaz nem adhatok olyan tulajdonsággal rendelkező feleséget számodra, melyekkel te magad sem rendelkezel! Nem adhatok egy szerető feleséget olyannak, aki néha tele van gyűlölettel, megbocsájtót, olyannak, aki haragot hordoz a szívében és érzékeny lelkűt annak, aki maga sokszor érzéketlen! Azt mondom gyermekem, hogy a helyett, hogy az ideális párt keresnéd magadnak, igyekezz te magad mindezekkel a tulajdonságokkal rendelkezni. Mert a legfontosabb emberi kapcsolat nem más, mint a saját magunkkal való kapcsolatunk. Innen indul minden és ez kell, hogy vezérelje az életed! Ugyanis ha önmagaddal való kapcsolatod jónak mondható, akkor elmondhatod azt is magadról, hogy teljes ember vagy!”

filantropikum.com/kertem-a-teremtot-adjo...n-te-magad-sem-vagy/
--
Utolsó szerkesztés: 1 éve 4 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Történetek 1 éve 3 hónapja ezelőtt #6545

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
Az éhes farkas - tanulságos történet

Egyszer egy kehes, göthös farkas szembetalálkozott egy jól táplált kutyával. Miután üdvözölte, megkérdezte tőle:

– Jól nézel ki, honnan jöttél? Mit eszel, hogy ilyen jó karban vagy? Erősebb vagyok nálad, mégis éhezem.

– Neked is ilyen jó dolgod lenne – felelte a kutya egyszerűen –, ha te is a gazdámat szolgálnád.

– Mit kellene tennem? – kíváncsiskodott a farkas.

– Őrizni az ajtót, és éjjelente megvédeni a házat a tolvajoktól.

– Miért ne?! Az erdőben nyomorúságos életem van, eső és hó ver. Mennyivel kényelmesebb lenne, ha tető lenne a fejem fölött, és degeszre ehetném magam!

– Jól van, gyere velem! – mondta a kutya.

Ahogy egymás mellett baktattak, a farkas észrevette a kutya nyakán a lánc nyomát.

– Mondd csak barátom, mitől van ez? – kérdezett rá.

– Á, semmiség.

– Kérve kérlek, mondd csak el!

– Ha túl nyugtalan vagyok, megkötnek nappalra – felelte a kutya. – Ilyenkor alszom, éjjel pedig őrködöm. Alkonyatkor oda megyek, ahová akarok. Kérés nélkül elém hozzák az ételt. Gazdám a saját asztaláról adja oda a csontokat. A szolgáktól megkapom a maradékot, ami már senkinek nem kell. Így különösebb fáradság nélkül tölthetem meg a hasamat.

– És mi van, ha mehetnéked támad? Elengednek?

– Szó sem lehet róla! – válaszolta a kutya.

– Hát akkor – szólt a farkas –, élvezd csak tovább a jó életedet. Nem akarok fejedelmi életet a szabadságom fejében.

Kingsley L. Dennis: Új tudatosság egy új világért

elozoeletek.blogspot.com/2015/11/az-ehes-farkas.html
--
Utolsó szerkesztés: 1 éve 3 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.144 másodperc