Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: ADVENT ÉS KARÁCSONY

ADVENT ÉS KARÁCSONY 1 éve 6 hónapja ezelőtt #6429

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

ADVENT ÉS KARÁCSONY 6 hónapja 4 hete ezelőtt #6829

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
2021.ADVENT

ADVENT IDŐSZAKA: SZABADÍTSD FEL A LELKED A TERHEK ALÓL

Advent időszaka mindig óriási hatással van életünkre. A legnagyobb rohanás közepette is vágyunk a lecsendesedésre, a lélek békéjére. Átértékeljük életünket.

Még a szkeptikus emberek is észreveszik, hogy ilyenkor vágynak jónak lenni. Igénylik azt, hogy fontosak legyenek.

A 2021-es év hihetetlenül nehéz az emberiség számára. A nehéz, lehúzó energiák, a világban lévő helyzet óriási feszültséget okoz.

Mélyen belül azt érezzük, hogy békére, nyugalomra, lecsendesedésre vágyunk, harmóniában önmagunkkal. Sokan nem értik a kialakult helyzetet és dühösen kérdezik: "Vajon mit kell még tanulnom? Mire akar rávilágítani a helyzetem?"

A világban kialakult helyzet és embertársaink is a legmélyebb félelmeinkkel szembesítenek most bennünket. Ha rettegsz a magánytól, akkor eltávolodnak tőled, magadra hagynak, hogy legyen lehetőséged megbékélni az érzéssel. Hogy meg tudj birkózni a félelemmel, szembe tudj nézni saját démonjaiddal, és végre megszabadulj tőlük. Méghozzá úgy, hogy barátságot kötsz velük. Elfogadod a helyzetet, amiben vagy, hiszen tudod, hogy te alakítottad a sorsod, s pontosan erre van szükséged a fejlődéshez. Amin nem tudsz változtatni, azon szintén nem éri meg aggódni.

Ha nem tudsz elfogadni, mindig csak adsz, akkor most szembesülsz azzal, hogy kihasználnak és elveszik a maradékot, ami van. Rá kell döbbenned, mi az, amivel eddig nem voltál hajlandó szembenézni. Ha rettegsz a szegénységtől, megfosztanak fontos dolgoktól. Ha nem tudsz kiállni magadért, akkor olyan váratlan szituációkat állítanak eléd, amelyben gyakorolhatod. Mindezt csupán azért, hogy megbarátkozz félelmeiddel és szélnek ereszd őket. Aki most ellenáll a változásnak, kemény heteket él meg. Aki tiltakozik, azt elkezdi lökdösni a sors.

A félelem kaput nyit a sötétségnek. Aki fél, azt könnyen befolyásolják, manipulálják.

Ha hajlandó vagy megválni a félelmeidtől, egy csodás teremtő időszak következhet. Akkor már te határozod meg a sorsodat, nem a politika, a környezet, a család, a barátok. Egyedül TE!

Ebben az időszakban érdemes egy szál fehér gyertyával időt szánni magunkra (akár minden vasárnap), és elgondolkodni azon, hogy az idei év eseményei milyen félelmeket aktiváltak lelkemben. Eldönteni, mit akarunk szélnek ereszteni. Ha ezzel szembesülünk, tudni fogjuk, hogyan változtassunk életünkön.

Ne függj senkitől! Ez egy magányos időszak. Mindenki a saját feladataival van elfoglalva, és ez így van jól. A család viszont kiemelt szerepet kap ebben a nehéz időszakban. A kihívások arra ösztönöznek, hogy visszataláljunk gyökereinkhez és megbékéljünk velük.

Ne feledd, minden megoldott feladat erősebbé tesz.

Minél magasabbra mászol a hegyen, annál több mindent átlátsz majd, ami a völgyből láthatatlan. Ha bátor vagy, megnyílik a világ, rálátsz majd a megoldásokra. Ha most szembenézel a félelmeiddel, elengeded őket, akkor legyőzted önmagad, s ezáltal a világot. Magad mögött hagyod több ezer élet fájdalmát. Kipipálhatsz számtalan karmikus leckét. Ez a gyors energia lehetővé teszi. Használd ki ezt az időszakot, hogy belépj egy olyan kapun, ami elvezet ahhoz a valódi életedhez, ahol lételemed az öröm és a boldogság.

Régóta tartó, minden ideget felörlő karmikus kapcsolatok záródnak le, és szívmelengető találkozásokban lehet részünk.

Már nincs vissza sok ebből az évből, és ha most tudatosan dolgozol magadon, végre egy kellemesebb időszak következik majd. Rengeteg új lehetőséget kínál az élet, te pedig válogathatsz.

Ha beleragadsz a régi mintáidba, melyeknek eddig is rabja voltál, azt jelenti, feladtad a boldogság keresését. Hidd el, az élet precízen mutatja, hol tartasz önmagad elfogadásával, szeretetével. Az egész életed ezen múlik. Nem azért jöttél a Földre, hogy másokat szolgálj, hanem azért, hogy önmagad tedd boldoggá. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha nem másokért élsz, hanem megkeresed azokat az embereket, akik elősegítik a fejlődésed. Nem visszahúznak maguk mellé, hanem inspirálnak a haladásra.

A küldetésed az, hogy bábból pillangóvá válj! Ne mástól várd a megváltást, csak döntsd el, hogy szárnyalni fogsz. Légy bátor! Itt az idő! Szabadítsd fel magad!

Csodaszép, adventi időszakot kívánok Nektek!

Guzsik-Mohácsi Viktória

(FORRÁS: elozoeletek.blogspot.com/2021/11/advent-...itsd-fel-lelked.html

.........................................................................................................................................................

2021,11. 28, ADVENT 1. VASÁRNAPJA

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 hónapja 3 hete ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

ADVENT ÉS KARÁCSONY 6 hónapja 3 hete ezelőtt #6839

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
2021.ADVENT 2. VASÁRNAPJA

--
Téma zárolva.

ADVENT ÉS KARÁCSONY 6 hónapja 2 hete ezelőtt #6844

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
2021.12.12. ADVENT 3. VASÁRNAPJA

--
Téma zárolva.

ADVENT ÉS KARÁCSONY 6 hónapja 1 hete ezelőtt #6845

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
2021,12.19. ADVENT 4. VASÁRNAPJA

--
Téma zárolva.

ADVENT ÉS KARÁCSONY 6 hónapja 1 hete ezelőtt #6846

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

A négy gyertya története

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer négy gyertya. Annyira nagy volt körülöttük a csend, hogy tisztán lehetett hallani amint beszélgetnek.

Azt monda az első:
- Én vagyok a BÉKE . De az emberek nem képesek életben tartani.
Azt hiszem elfogok aludni.
Néhány pillanat múlva már csak egy füstölgő kanóc emlékeztetett,
a hajdanán fényesen tündöklő lángra.

Azt monta a második:
- Én vagyok a HIT . Sajnos az emberek fölöslegesnek tartanak, nincs
értelme tovább égnem.......
A következő pillanatban egy enyhe fuvallat kioltotta a lángot.

Szomorúan így szólt a harmadik gyertya:
-Én a SZERETET vagyok! Nincs már erőm tovább égni. Az emberek nem
törődnek velem, semmibe veszik, hogy milyen nagy szükség van rám...
Ezzel ki is aludt.
Hirtelen belépett egy gyermek és mikor meglátta a három kialudt
gyertyát felkiáltott:
- De hisz nektek égni kell Mindörökké!
Elkeseredésében sírva fakadt.

Ekkor megszólalt a negyedik gyertya:
-Ne félj amíg nekem van lángom, meg tudjuk gyújtani a többi gyertyát.
Én vagyok a REMÉNY !!!
A gyerek szeme felragyogott! Megragadta a még égő gyertyát és lángjával
ÉLETRE keltette vele a többit.
(Ismeretlen szerző)
--
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.063 másodperc