Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: A fórumra látogatóknak

A fórumra látogatóknak 1 éve 6 hónapja ezelőtt #6408

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
"Az ünnepi időszak a szeretetről szól,
válaszd hát azokat a kapcsolatokat,
ahol kölcsönösen fényt hoztok egymás életébe."
(Sándor Judit)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

A fórumra látogatóknak 1 éve 4 hónapja ezelőtt #6484

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

A fórumra látogatóknak 1 éve 4 hónapja ezelőtt #6500

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Ha adni akarsz, tanulj meg teremteni

Mindenki azt adhatja csupán, ami benne él. A boldogtalan ember nem tud mást boldoggá tenni. Elsőként azért kell lépéseket tennie, hogy jól érezze magát. És az öröm, mint egy futótűz, terjed majd a környezetében élőkre. Egy boldog emberhez szívesen csatlakoznak mások.

A sikertelen ember hiába próbál másokat sikerre vinni. Hiába próbál tanácsokat adni, hiszen nem ismeri az oda vezető utat.

Nem tudjuk másoknak odaadni, mellyel mi magunk nem rendelkezünk. A hitelesség sokkal inkább arról szól, hogy megteremtem azt az életet, melyben jól érzem magam. Akkor is, ha ez nem felel meg mások elvárásainak.

A jó vezető és tanító nem prédikál, hanem példát mutat. Nem azért él úgy, hogy csodálják, hanem azért, mert érzi jól magát.
Az igazi vezető sosem vezet, hanem az emberek választják azt, hogy követik őt.

Minden ember elsődleges feladata, hogy önmagán segítsen. Legyen a legstabilabb pont a saját életében. Ne legyen teher mások számára.

Először építsd fel az életed, utána fogsz tudni adni másnak. Ne feledd: “Üres tányérból éhezőket megetetni nem lehet”…

Ha adni akarsz, elsőként tanulj meg teremteni!

Guzsik-Mohácsi Viktória (elozoeletek.blogspot.hu)
--
Téma zárolva.

A fórumra látogatóknak 1 éve 4 hónapja ezelőtt #6524

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

A mosoly értéke

Semmibe sem kerül, de sokat ad.

Gazdagabbá teszi azokat, akik kapják, és mégsem juttatja koldusbotra azokat, akik adják.

Egy pillanatig él csak, de emléke örökké megmarad.

Senki sem olyan gazdag, hogy meglehetne nélküle, és senki sem olyan szegény, hogy ne lenne gazdagabb tőle.

Boldoggá teszi az otthont, táplálja a jóakaratot az üzleti életben és a barátság biztos jele.

Nyugalom a megfáradtnak, napfény a csüggedőnek, világosság a szomorkodónak, és a természet legjobb orvossága a bajok ellen.

Mégsem lehet megvenni, elkérni, kölcsönadni vagy eldobni, nem áru, csak önként lehet adni.

Senkinek sincs annyira szüksége a mosolyra, mint annak, aki már maga nem tud mosolyogni.

(ismeretlen szerző)
--
Téma zárolva.

A fórumra látogatóknak 1 éve 3 hónapja ezelőtt #6551

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Aranyosi Ervin: Boldognak lenni - Lászka Mária előadásában

--
Téma zárolva.

A fórumra látogatóknak 1 éve 2 hónapja ezelőtt #6589

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
.Elgondolkodtató..

"Indiában közismert bölcsesség, hogy a világ olyan, mint egy vasúti váróterem; nem az otthonod. Nem maradsz örökké a váróteremben. A váróteremben semmi nem tartozik hozzád, sem a bútorok, sem a festmények a falon... Használod őket - megnézed a festményeket, üldögélsz a padon, megpihensz az ágyon -, de semmi sem a tiéd. Csak néhány percig maradsz, vagy legfeljebb néhány óráig, azután továbbmész. Igen, amit magaddal hoztál a váróterembe, azt magaddal is viszed, az a sajátod. Mit hoztál ebbe a világba?

A világ ugyanis kétségtelenül egy váróterem. Talán a várakozás nem másodpercekben, percekben, órákban, napokban mérhető, hanem akár évekig is eltarthat; de mit számít, hogy hét órát vagy hetven évet vársz-e?
Hetven év alatt megfeledkezhetsz arról, hogy csak egy váróteremben időzöl. Talán kezded azt gondolni, hogy te vagy a tulajdonosa, hogy te építetted. Esetleg még a névtábládat is kiakasztod a bejáratra. Vannak emberek - a saját szememmel láttam, mert nagyon sokat utazom -, tehát vannak emberek, akik felírják a nevüket a váróterem mosdójában. Bevésik a nevüket a padokba. Ez ostobaságnak tűnik, de erősen hasonlít ahhoz, amit az emberek a világban tesznek."
(Osho)
--
Utolsó szerkesztés: 1 éve 2 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.140 másodperc