Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

TÉMA: Megértés-Elfogadás - Megkülönböztetés

Megértés-Elfogadás - Megkülönböztetés 1 éve 10 hónapja ezelőtt #6243

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Elfogadás

Létezik egy olyan varázsszer, ami egészen biztosan változást hoz minden ember életébe: ez pedig az elfogadás.

Ha belegondolunk, elég sok dolog van, aminek elfogadására kérnek bennünket. Elsősorban próbálnak arra tanítani, hogy fogadjuk el önmagunkat. Majd fogadjunk el mindenkit olyannak, amilyen. Fogadjuk el a jelenlegi helyzetünket, kapcsolatainkat, érzéseinket, anyagi helyzetünket, problémáinkat, munkánkat.
Az tény, hogy az ellenállás nem visz előrébb, és nem is szűnteti meg a nemkívánatos dolgokat. Így célszerű elfogadni még az ellenállást is. Az elfogadásnak behódol minden esemény és érzés, elkezd változni általa.

Ám azt tapasztalom, hogy sokan összekeverik az elfogadást a beletörődéssel. Pedig elfogadni valamit nem azt jelenti, hogy megelégszel a jelenlegivel, hanem azt, hogy hiszel az isteni gondviselésben, és tudod, hogy minden úgy van jól, ahogy jelenleg van.

Tudod, hogy éppen ebből a helyzetből kell tanulnod, és semmivel nem lesz jobb, ha ellenállsz. Az elégedetlenség és a harc késlelteti a változást. Inkább keresed a leckét, hogy vajon mit akar tanítani a szituáció. Tudod, hogy nem azért várat magára vágyad tárgya, mert nem érdemled meg, hanem azért, mert nincs még itt az ideje. Hiszel abban, hogy megérkezik pontosan akkor, amikor megérsz a befogadására.

Az elfogadás nyugalmat és megelégedettséget ad, és elhozza a változást életedbe.

Guzsik-Mohácsi Viktória (elozoeletek.blogspot.hu)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Feltétel nélküli elfogadás 1 éve 3 hónapja ezelőtt #6557

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Megértés-Elfogadás 1 éve 1 hónapja ezelőtt #6641

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
Amikor megváltozik a világod

Azt gondolom, hogy senkihez és semmihez nem mérhetjük magunkat, csupán ahhoz, akik tegnap voltunk. Senki, és semmilyen erő nem tud megszabadítani bennünket személyes karmánktól, és rajtunk kívül senki nem hozhat feloldozást. Mi vagyunk azok, akiknek meg kell bocsátani (főként önmagunknak), akiknek fel kell ismerni a tanításokat, megtanulni az elengedést, és hogy mit jelent hinni és bízni a gondviselésben.

Lehet, hogy ez sokaknak rossz hír, de ha valaki még mindig azt hiszi, hogy rajta kívül álló dolgok irányítják az életét, az újra csalódni fog.

Nem hiszem, hogy akár nekem, vagy bárki másnak hinned kellene. Elég, ha szétnézel a környezetedben. Az elmúlt napok, hetek történései precízen mutatják, hogy most sincsenek könnyű energiák! Sőt! Amiben jelenleg vagyunk, lehúzó és nehéz.

Sokan döntöttek úgy, hogy elhagyják a földet, és nem kívánnak többé részt venni abban, ami itt zajlik. Inkább elmenekülnek, mert akkorára nőtt a káosz mára.

Ha elérkezne a központi megváltás, és mindenkit megszabadítanának a tanulnivalóitól, akkor értelmetlen lenne a létezésünk. Azért vagyunk jelenleg ebben a helyzetben, mert itt rejlenek a tanulási feladataink. A próbatételek elé mi állítottuk magunkat, ez nem egy büntetés. Ha végre mindenki felelősséget vállalna az életéért, akkor gyorsan megtörténnének a felismerések. Kevésbé lehetne az embereket manipulálni.

Lehet, hogy ez nem mindenkinek jó hír. Nehéz szembenézni azzal a káosszal, ami körbevesz bennünket, és elismerni: - Igen, ezt én teremtettem. Minden döntést én hoztam az életemmel kapcsolatosan. Bárhol, bármikor dönthettem volna másként. Vállalom, hogy a megoldás is rajtam áll.

Vagy bízhatsz abban, hogy most tényleg jobb lesz mindenkinek, és végre kisüt a nap. Pontosan ugyanúgy, ahogy bíztál az elmúlt 8-10 évben minden hónap elején. Még mindig elhiszed, hogy történik valami, ami majd megment Téged. Még mindig bízol abban, hogy a semmiért adnak valamit. Nem kell tenni semmit, csak várni, hogy bekopogtasson a jószerencse. És csalódsz újra meg újra…

Feloldozás akkor van, ha Te feloldozod magad. Ha megérted, hogy nem kell tovább büntetned magad. A munkát Neked kell elvégezned, amiért megkapod a jól megérdemelt fizetségedet. Előbb adunk, és kapni fogunk. Véletlenül sem fordítva.

Rajtad áll, kinek mit hiszel. A Te dolgod, milyen irányba mész. Olyannyira szabad vagy, hogy akár a rabságot is választhatod. Repülhetsz, vagy bezárhatod magad egy kalitkába. Mehetsz a fényed felé, de lepaktálhatsz az ördöggel is. Minden Rajtad áll!

Van lehetőséged most fellélegezni. Ez nem azt jelenti, hogy vége a nehézségeknek, hanem azt, hogy sokkal több lehetőség érkezik hozzánk. Ha nem élünk ezekkel, tovább csúszhatunk lefelé. Az biztos, hogy középszerű életet ma nem lehet élni. Vagy megyünk az önmegismerés útján, egyre közelebb kerülve önmagunkhoz, vagy szélsebesen csúszunk lefelé egészen addig, míg rá nem jövünk, hogy a feladat önmagunkon van. Egészen szélsőséges helyzeteket teremthet a lélek azért, hogy végre felismerd a tanítást.

Én azt kívánom Neked, hogy az év valóban hozza meg mindazt, amire vágysz. De elsőként tanulj meg vágyni önmagad szeretetére, hogy más is tudjon közel kerülni a szívedhez. Add meg magadnak a feloldozás és mogbocsátás csodáját, hogy minden este úgy feküdj le, hogy béke van a szívedben. És tudatosítsd magadban, hogy minden pillanatban választasz. Minden pillanatban döntesz. Miért ne választanád végre a boldogságot??

május 11, 2021
--
Téma zárolva.

Megértés-Elfogadás 1 éve 2 hete ezelőtt #6672

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
Az élet és a szeretet csupán egyetlen időt ismer: a jelent

Az egyetlen érzékelhető idő a pillanat, amelyben élünk, amikor szeretünk.
Amikor együtt tudunk élni jó és rossz tulajdonságainkkal, akkor élünk együtt saját énünkkel.

Mindenkinek van egy árnyék énje. Hatalmadban áll a választás fény és árnyék között.
Az árnyék nem azért lakozik benned, hogy elsötétítse a fényességet,
hanem, hogy felhívja figyelmedet tökéletlenségeidre.

Az erénynek csak egy fajtája van - az erény; a gonoszságnak ellenben számtalan.

Szeretnünk kell mások tévedéseit, hiszen a saját tévedéseinkbe egyenesen szerelmesek vagyunk.

Senki sem tökéletes, tudd ezt magadról is.
Ha saját vétkeidet csupán apró botlásnak tartod, fogadd megértéssel mások hibáit.
(ismeretlen)
--
Utolsó szerkesztés: 1 éve 2 hete ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Megértés-Elfogadás - Megkülönböztetés 11 hónapja 2 hete ezelőtt #6700

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
Amikor megérted...

Amikor megérted, hogy nem az a fontos, hogy mások elismerjenek, hanem hogy elégedett légy önmagaddal, megszűnik Benned minden görcsös megfelelni vágyás.

Amikor megérted, hogy a többi ember csupán az önmagadhoz való viszonyodat tükrözi vissza, hálás leszel nekik, és nem okolsz majd mást az életedért.

Amikor megérted, hogy senki más nem felel az életedért, és jelen helyzeted a múltbéli gondolataid, tetteid és érzéseid következménye, sokkal jobban odafigyelsz majd rájuk.

Amikor megérted, hogy más emberek csupán saját életük tapasztalatai alapján adhatnak tanácsot, és sosem tudhatják, mi van a lelkedben, sokkal jobban fogsz hinni a megérzéseidnek. Tudni fogod, hogy nincs náluk jobb tanácsadó.

Amikor megérted, hogy nem várhatod, hogy egy másik ember tegyen boldoggá, mert Ő csak azt adhatja, ami Benned van, nem fogsz függni többet senkitől.

Amikor megérted, hogy senki nem tudja megmondani, hogyan alakul a jövőd, és minden a jelenlegi döntéseidtől függ, végre teremtő leszel, és elhagyod a kalitkát.

Amikor megérted, hogy nem szenvedni jöttél a Földre, és tudatos munkával lepakolhatod a múltad terheit, Rád talál a boldogság. Tudni fogod, hogy minden úgy jó, ahogy van. Nem problémákat fogsz látni, hanem megoldásokat. Nem ellenkezel, nem harcolsz, hanem elfogadsz. Tudod, hogy minden szenvedésnek megvolt az oka, és hálás tudsz végre lenni azért, aki valójában vagy.

--
Téma zárolva.

Megértés-Elfogadás - Megkülönböztetés 9 hónapja 3 hete ezelőtt #6759

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Elengedés, elfogadás - Avagy kiért és miért vagyunk felelősek?

Tudd, hogy csak azt veszítheted el, ami már nem szolgálja a fejlődésed. Ami távozni akar Tőled, engedd el jószívvel. Ne nehezítsd tisztulásodat, fejlődésedet a ragaszkodás csapdájával. Kizárólag az egó ragaszkodik emberekhez, helyzetehez, illúziókhoz, hamis énképekhez. Ne azonosulj az egóval, tanulj meg hallgatni szíved szavára. Egyedül jöttél ebbe a világba, egyedül fogsz távozni is. SENKIÉRT és semmiért nem vagy felelős, kizarólag a saját boldogságodért. Ne más emberek életének megoldásán fáradozz. Inkább nézz szembe végre a sajátoddal. Az igazi bölcsesség ott kezdődik, amikor megadod a lehetőséget a másik embernek (lehet akár a gyermeked vagy édesapád), hogy Ő saját maga oldja meg helyzetét. Ha mindenáron segíteni akarsz, elveszed tőle a fejlődés lehetőségét és egyre mélyebbre taszítod őt. A valódi segítség a másik embernek az, ha kinézed belőle, hogy képes megoldani azokat a feladatokat, melyeket magára vállalt. Erőt csupán ebből tud meríteni. Te nem cipelheted más emberek terheit, mert összeroppansz a súlya alatt. Ezzel mindkettőtöket a mélybe taszítod. Neked egyetlen feladatod van embertársaiddal: az elfogadás. Akár a felemelkedést, akár a pusztulást választja Ő, Te elfogadod a szabad akaratát. Ez az emberi lét csodája, szabadon dönthetünk. Senkit nem tudsz megmenteni önmagától. Senkinek nem tudsz segíteni, aki önmagán nem segít. Ja, hogy ez nehéz vagy fájdalmas? Mindannyiónknak. De nem lehet, hogy nekünk ezáltal kell megtanulni az elfogadást??

--
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.206 másodperc