Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

TÉMA: Belsõ béke

Belsõ béke 2 éve 6 hónapja ezelőtt #5818

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

8 jele annak, hogy az életed örökre meg fog változni.

Ahhoz, hogy az életben elõrébb léphessünk és fejlõdhessünk mindig a legjobb döntések meghozatalára kell törekednünk, és ez rendben is van, de azzal is tisztában kell lennünk, hogy mindehhez a változás elengedhetetlen. A bekövetkezõ változásokra pedig tudatosan felkészülni csak tovább növeli az elõrehaladásunk hatékonyságát.

A fejlõdés megköveteli azt, hogy folyamatosan változzunk, ezért ez elkerülhetetlen. Ám valamiért sokszor tartunk a változásoktól, félünk, hogy mit tartogat nekünk a jövõ, félünk belevágni az ismeretlenbe, félünk attól, hogy olyannyira megváltozunk, hogy már nem is fogunk hasonlítani a régi énünkre.

Ha veled is elõfordult már, hogy tartottál attól, hogy mit hoz a holnap, akkor íme néhány jele annak, hogy hamarosan változás fog történni az életedben, de nem akármilyen változás, hanem olyan, amely pozitív dolgokat tartogat számodra és a jövõdre nézve.

1. Boldogtalanok a mindennapjaid és nem szereted azt, amit csinálsz

Minél boldogtalanabban éled a mindennapjaidat, annál gyorsabban szükséged van a változásra. Az élet oly rövid ahhoz, hogy valami olyasmire pazaroljuk az életünket, ami nem áll hozzánk közel. Ha épp nem tetszik a munkahelyed, vagy mérgezõ a munkahelyi légkör, egész egyszerûen nézz új munkahely után.

2. Mérgezõ emberek vesznek körül

Az életben sokszor nehézkes kiszûrni, hogy mely emberek közelítenek rossz szándékkal, de az idõ mindig mindenkit leleplez. Ne feledd, hogy a saját életedért te felelsz egyes-egyedül, és senkinek sem kell eltûrnöd azt, ha megnehezíti az elõrejutásodat. Néha pont arra van szükséged, hogy egyszer s mindenkorra búcsút ints azoknak a személyeknek, akik negatív hatással vannak rád.

3. Akárhogy is kutakodsz, nem lelsz motivációra

Amikor elszáll minden motivációnk és ott maradunk remény nélkül, minden erõnkkel azon kell lennünk, hogy új értelmet keressünk a mindennapjainknak. Nem szabad abba a hibába esni, hogy úgy teszünk, mintha semmi sem történt volna és próbálunk túlélni, hanem változtatni kell.

4. Folyamatos nyomás és stressz alatt vagy

Minél inkább beengedjük a stresszt az életünkbe, annál rosszabb helyzetbe sodorjuk magunkat. Sokszor túl sokat vállalunk el ahhoz képest, hogy mennyire volna kapacitásunk, és a folyamatos lemaradások és határidõk kikészítenek. Döntened kell, hogy mi a fontosabb: az egészséged vagy az, hogy az élet minden szerepében a maximálison felül teljesíts?

5. Folyton hullafáradt vagy

Ez már szinte az utolsó, ám egyik legnyilvánvalóbb jele a kimerültségnek és annak, hogy itt az ideje életstílust váltani. Nem hagyhatod, hogy a fizikai fáradtság lelkileg is lemerítsen, még azelõtt kell cselekedned, mielõtt már túl késõ lenne.

6. Úgy érzed nem vagy képes túllépni a múltadon

Nem a múltunk határozza meg azt, hogy kik is vagyunk valójában. Ha folyton a múltadban élsz, sosem haladsz elõre a jelenedben és csak elvesztegeted a drága idõdet. Mindig a mostra kell koncentrálnod és ha kell gyökeres változtatások árán gyõzd le a múltad kudarcait.

7. Mostanában nem igazán jut idõd saját magadra

Sokszor annyira beszippant a munka, vagy a másokon való segítés, hogy a saját szükségleteinkrõl elfeledkezünk. Ha sikerül felismerni, hogy ilyen szituációba keveredtünk, akkor erõt kell venni magunkon és kicsit ki kell szakadni a mókuskerékbõl. Ha te nem vagy harmóniában a testeddel és a lelkeddel másokon sem fogsz tudni segíteni.

8. Egyre inkább úgy érzed, hogy életed napjait inkább túléled, mintsem, hogy megéljed

Az életet élni kell, és nem csak megúszni a mindennapokat. Gondolkozz el azon, hogy vajon mire lenne szükséged ahhoz, hogy kicsit jobban érezd magad a bõrödbe, vagy mit tehetsz annak érdekében, hogy minél jókedvûben teljenek a napjaid.

filantropikum.com/8-jele-annak-hogy-az-e...re-meg-fog-valtozni/
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Belsõ béke 2 éve 5 hónapja ezelőtt #5864

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

A halogatás leküzdése

Csak remélni tudom, hogy mára tudatosodott benned is, hogy az élet olyan, amilyennek mi látjuk. Ahogy változunk, változik a rajtunk lévõ szemüveg, amin át érzékeljük a valóságot.

Ha boldogtalan vagy, rá kell jönnöd, hogy letértél az útról. Elveszítetted önmagad, mert nem figyeltél oda a belsõ hangra. Ha tudatosodik benned, hogy változásra van szükséged, cselekedj! Ne halogass napról napra, mert közben egyre fogy az erõd.

Ha tudnád, mennyi csoda vár rád, nem halogatnád tovább a változást.
Tudom, hogy valahol mélyen belül bízol. Hiszed, hogy minden kín, minden szenvedés egyszer véget ér. Ma, holnap, vagy tíz év múlva, a te döntésed! Minél több energiát áldozol most önmagad megismerésére, annál több idõd marad arra, hogy élvezd az életet.

Ha régóta vagy beleragadva egy olyan helyzetbe, ami számodra nem kielégítõ, egyenes önpusztító lehet.
Mélyen belül tudod, hogy nem jó, de még magadnak sem vallod be. Ezer meg ezer kifogást találsz, amiért nem tudsz lépni. Közben szíved millió sebbõl vérzik.

Sok éven keresztül voltam mestere a halogatásnak, majd rájöttem, hogy az idõ ígyis - úgyis eltelik. A heti feladataimat ma már azzal kezdem, amit nem szeretek csinálni. Így egészen biztosan elvégzem, hiszen ami kimerít, amihez nincs kedvem, azzal elsõként elkészülök.
Minden hétfõn összeírom a heti teendõket, és a lista elejére írom azokat, amiket biztosan halogatnék, ha nem lennék elég tudatos. Itt szerepelnek a hivatalos ügyek, a "nemszeretem" telefonbeszélgetések. Ezen feladatok elvégzése után mindig jól érzem magam. Mára megértettem, hogy a sikeres élet egyik alapfeltétele, hogy nem halogatunk semmit.

Guzsik-Mohácsi Viktória (elozoeletek.blogspot.hu)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 2 éve 5 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Belsõ béke 2 éve 4 hónapja ezelőtt #5965

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
--
Téma zárolva.

Belsõ béke 2 éve 4 hónapja ezelőtt #5978

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
--
Téma zárolva.

Belsõ béke 1 éve 11 hónapja ezelőtt #6176

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
--
Téma zárolva.

Belsõ béke 1 éve 9 hónapja ezelőtt #6282

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
Aranyosi Ervin: Találd meg önmagad - 4 perces film - Lászka Mária elõadásában

--
Utolsó szerkesztés: 1 éve 9 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.091 másodperc