Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hol a helyem?

Hol a helyem? 2 éve 1 hónapja ezelőtt #6141

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Levél Istennek azokra a napokra, amikor nem tudod, hogy mi történik veled, de még mindig bízol benne!

Egy levél Istennek azokra a napokra, amikor nem tudja, hogy mi történik veled, de õ bízik benned!

Tudd, hogy megpróbáltam! Megpróbáltam elfogadni és megérteni az érzéseimet, az összes kusza gondolatot a fejemben, meg akartam küzdeni a káosszal, az érzelmekkel, amelyek elárasztják a lelkem.

De nem értem, hogy miért nincs annyi erõm, hogy tovább tudjak menni! Miért nem tudom legyõzni a félelmeimet? Miért érzem úgy, hogy már nem bírom elviselni a nehézségeket? Nem értem, miért gyötörnek állandóan fura gondolatok! Nem értem, mi a baj velem!

Tudom, hogy ki vagyok, tisztában vagyok az elvárásaimmal, elméletileg azt is tudom, hogy mit kellene tennem. Szeretem és szépnek látom a világot, legbelül kedvesség van a lelkemben, tudom, hogy a boldogság bennem és velem kezdõdik. Tisztában vagyok vele, hogy tovább kell lépnem, de nem értem, hogy miért ragadtam bele ebben a fájdalmas jelenbe.

Azt sem értem, hogy miért repítenek vissza az emlékeim a múltba, egy-egy fájó pont olyan elevenen ébred fel bennem, hogy nem tudom, mit kezdjek vele. Nem értem, hogy miért bántom magam negatív érzésekkel, nem értem, hogy miért fáj annyira, hiszen állandóan emlékeztetem magam, hogy erõs vagyok.

Tudom, hogy csodálatos jövõ vár rám, tudom, hogy még most sem veszed le rólam óvó pillantásod, amikor annyira nehéznek és szomorúnak látok mindent. Tudom, hogy egy nagyszerû tervvel készültél számomra. És azt is tudom, hogy nem adsz több terhet, mint, amennyit elbírok. Ó, Istenem, miért nem tudom legyõzni a lelki fájdalmakat? Miért nem tudom elfogadni azt, ami megtörtént, hogy tovább léphessek? Miért bántom magam? Miért nem tudok a kicsi, de csodálatos dolgokra összpontosítani?

Bízom benned, vigyázz a lelkemre, emeld ki a szívem a szomorúságból! Engedd, hogy teljes szívvel tudjam élni azt az életet, amit nekem szántál, hogy én is jobban tudjak bízni és hinni!

filantropikum.com/level-istennek-azokra-...-mindig-bizol-benne/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 2 éve 1 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Hol a helyem? 1 éve 1 hónapja ezelőtt #6699

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator

,
Tüzed Uram Jézus - ének

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Hol a helyem? 11 hónapja 3 hete ezelőtt #6739

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Az életed az, amit hiszel róla - tanmese

“Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:
– Milyenek itt az emberek? – tudakolta.
– Hová való vagy? – kérdezett vissza az öreg bölcs.
– Athéni vagyok.
– És felétek milyen nép lakik? – kérdezett tovább az öreg.
– Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.
– Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. – mondta az öreg.
A vándor búsan folytatta útját.
Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.
– Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! – válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.
– Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! – mondta az öreg bölcs.
A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.
A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:
– Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!
Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:

Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.”
“Az életem a tanításom.”

(Mahatma Gandhi)
--
Téma zárolva.

Hol a helyem? 3 hónapja 4 hete ezelőtt #6919

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

A láthatatlan piros fonál, ami összeköti azokat, akiket a sors egymásnak szánt

Egy régi legenda szerint azokat az embereket, akik összetartoznak, egy láthatatlan piros szál köti össze. Láthatatlan, de a két lélek nagyon is érzi a jelenlétét!

A piros a szeretet, a szenvedély és a vágy színe!

Születésünk pillanatától kezdve ez a szál vezeti az életünket, idővel egyre közelebb és közelebb kerülünk ahhoz, aki a szál másik végét fogja. Mindent a tudatalatti irányít, a szív és a lélek erős vonzalommal keresi azt a személyt, aki kapcsolódik, és mindent megtesz azért, hogy újra találkozhasson a másik felével.

Bármilyen akadályokat is állít eléd az élet, mindent legyőzöl, és végül megtalálod a másik feled, akkor is, ha a Föld különböző pontjain vagytok. A lelked mindig tudja, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy közelebb kerülj a fonal másik végéhez.

Ezt a szálat soha nem lehet elvágni

A legenda szerint egyszer egy fiú megpróbálta, de nem sikerült neki. Egy idős férfi megmutatta a fiúnak, hogy ki az a lány, akit feleségül fog venni, de az elkezdte kövekkel dobálni. Azt hitte, hogy megkerülheti a sorsát, de évekkel később feleségül vett egy lányt, és, amikor felemelte a fátylát látta, hogy ott vannak a kövek okozta sebhelyek az arcán.

Amikor megkérdezte a lányt, hogy mi történt az arcával, azt válaszolta, hogy kiskorában egy fiú kövekkel dobálta, és megmaradt a helye. A fiú ekkor jött rá, hogy nem tudja megváltoztatni a sorsát, az a lányt kell feleségül vegye, hiszen ez már születése pillanatában eldőlt.

A két szív között lévő fonal soha nem szakad el!

Mindaz, amit a fiú tett csak még közelebb hozza őket egymáshoz! Ha úgy érzed, hogy belefáradtál abba, hogy az igazit keresd, tudd, hogy egészen biztosan meg fogod találni, hiszen ott van köztetek a piros fonal, csak valamelyikőtök még nem áll készen a találkozásra. Ha útközben más emberekkel is találkozol, a lelked mindig hű marad a lelki társadhoz, mert a láthatatlan szál összeköt. Senki sem fogja annak a helyét betölteni, akit neked szánt a Sors!

filantropikum.com/a-lathatatlan-piros-fo...ors-egymasnak-szant/

.
--
Utolsó szerkesztés: 3 hónapja 4 hete ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.198 másodperc