Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Jézus, mint Út az életemben

Jézus, mint Út az életemben 14 éve 3 hete ezelőtt #69

• Istvan
  • Istvan profilkép
Kõ az úton

Gondolod, kerül életed útjába
egyetlen gátoló kõ is hiába?
Lehet otromba, lehet kicsike,
hidd el, ahol van, ott kell lennie.

De nem azért, hogy visszatartson téged
se, hogy lohassza kedved, merészséged.
Jóságos kéz utadba azért tette,
hogy te megállj mellette,
nézd meg a követ, aztán kezdj el
beszélni róla Isteneddel.

Õt kérdezd meg, milyen üzenetet
küld azzal az akadállyal neked.
S ha lelked Istennel találkozott,
utadba minden kõ áldást hozott.
(Prohászka Ottókár)
Utolsó szerkesztés: 13 éve 5 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Jézus, mint Út az életemben 13 éve 11 hónapja ezelőtt #149

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
Próbatétel az út

Próbára tette Isten a lelkemet.
Adott számomra testet, szellemet.
Adott szülõt, földi életet.
Szólt az Úr, s útnak engedett

Tiéd a vágy, a gondolat!
"Szeresd felebarátodat, mint magadat!"
Tiéd a sorsod, tégy amit akarsz,
szabad vagy, jó s rossz közül választhatsz.
De vigyázz, mert egyszer mindenrõl számot adsz!

Foghatod a kezem. S ha jót kérsz, kaphatsz,
De el is engedhetsz, nélkülem is haladhatsz.
Segíthetsz azon, ki porba hullt,
ki feléd kiállt, mert nyomorult.
De ott is hagyhatod, kikerülheted.
Adtam széles utat és keskenyet.
De az Ítéletre minden "út"- Hozzám vezet!
(Szabó István)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Jézus, mint Út az életemben 13 éve 9 hónapja ezelőtt #389

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet"

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 9 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Jézus, mint Út az életemben 13 éve 9 hónapja ezelőtt #486

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
Utak

"- Képzeld azt, hogy teljes sötétségben kell autóznod több száz kilométert egy szerpentines, éles kanyarokkal tûzdelt hegyi úton. De nincs világításod. Félelmetes!
- S, most kapcsold be a kocsi reflektorait. Csak pár száz métert világítanak be, mégis képes vagy megtenni az utat, baleset és félelem nélkül. Hiszem mindig elegendõ, ha csak az éppen elõtted álló távot látod.

Az élet ugyanígy bontakozik ki elõttünk. Ha bízunk benne, hogy a következõ, és aztán az azt követõ 200 métert is meglátjuk, amikor eljön az ideje, az élet magától alakul. Végül pedig célhoz érünk és biztosan megkapjuk azt, amit akartunk, hiszen ezt akarjuk.

- Tehát, tedd meg az elsõ lépést.
Képzeld el, mit szeretnél elérni, képzeljed el, hogy a célt már el is érted.
Élj úgy, változtassad meg ennek megfelelõen az életedet. Felelj meg a célodnak, nem a mának és nem a hozzá vezetõ útnak. Gondolataiddal képes vagy bármit megálmodni (vizualizálni), hiszen minden, amit ember valaha is megteremett egyetlen aprócska gondolatként indult."
(szerzõje ismeretlen)
Mellékletek:
--
Utolsó szerkesztés: 13 éve 8 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Jézus, mint Út az életemben 13 éve 8 hónapja ezelőtt #584

• A.M. Timea
  • A.M. Timea profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Boarder
  • Irgalom, békesség és szeretet adassék nektek
Kárpáti Petronella:Szeretnél-e fénysugár lenni?

Ugye milyen furcsa ez a kérdés? Lehet az ember fénysugár?

Aki a fizika törvényeit ismeri, az azt mondja, ez képtelenség. Mert a fizika szerint a fény elektromágneses hullám és olyan sugárzás, amely fényérzetet kelt.

Annak ellenére, hogy a szakértõk vizsgálata során igen sok mindent megtudtunk a fényrõl, ha õszinték akarunk lenni, mégis nagyon keveset tudunk róla és annak Alkotójáról. Mindig ámulattal és csodálattal tölt el bennünket, ha látjuk a hajnali pirkadást, vagy a lenyugvó Nap vörösen izzó fénylabdáját, a szivárvány pompás ívét, a csillagok szikrázó fényeit, a felhõkön áttûzõ Nap sugarát. Milyen jó érzés kerít hatalmába, ha az éjszakai sötétet felváltja a reggeli fény! A hideg is elviselhetõbb, ha kisüt a Nap és felmelegíti a levegõt, megolvasztja a jeget.

A fény: világosság, ami elûzi a sötétséget! A fény: áldás, nélküle nem lenne élet!

Isten, amikor megalkotta e világot, elsõként a világosságot teremtette meg; különválasztotta a sötétségtõl, ezzel is kifejezve azt, hogy az élethez világosságra, fényre van szükség. Jézus, amikor a földön járt, így szólt tanítványaihoz:

"Ti vagytok a világ világossága... Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek elõtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsõítsék a ti mennyei Atyátokat" (Mt 5:14-16).

Ez a felhívás nekünk is szól, mint késõi tanítványainak. De, mit jelent világítani? Jó befolyást árasztani, ami áldást és életet jelent mások számára. Az egész földet a bûn, a bánat és a fájdalom sötétsége borítja, mégis szétsugározhatjuk Isten dicsõségének fényét, jóságának, irgalmának, szeretetének világosságát.

Ahogyan a Hold és a csillagok a Naptól kapják fényüket, úgy mi is, az Igazság Napjától kapott fénnyel világíthatunk másoknak. Ezért mondta Jézus: "Én vagyok a világ világossága; aki engem követ, nem járhat sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága" (Jn 8:12).

Nekünk, mint követõinek az a feladatunk, hogy olyan üzenetet hirdessünk, ami világít, mint a fénysugár, mert "sötétség borítja a földet és éjszaka a népeket" (Ésa 60:2). Isten jellemét kell bemutatnunk környezetünknek, feddhetetlenül, romlatlanul és tisztán élve az "elfordult és elvetemedett nemzetség közepette" ragyogva, mint a csillagok (vö.: Fil 2:15).

Szeretnél-e fénysugár lenni, hogy oszoljon a bûn, a gonoszság éjszakája? Akkor áraszd környezetedre a szeretet, az öröm, a békesség, a szívesség, a jóság, a szelídség melegét! Ne késlekedj, hanem indulj el, keress társakat, akik veled együtt viszik a fáklyát! Világíts! Világítsatok!
MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 13 éve 8 hónapja ezelőtt Írta: A.M. Timea.
Téma zárolva.

Jézus, mint Út az életemben 13 éve 8 hónapja ezelőtt #632

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
Lábnyomok

Egy ember egy éjszaka azt álmodta, hogy az Úrral sétál a tengerparton.
Jelenetek villantak fel az életébõl. Minden egyes jelenetnél két, párhuzamos lábnyomot látott a homokban: az egyik az övé volt, a másik az Úré.

Amikor élete utolsó jelenete is véget ért, visszafordult, és szemügyre vette a homokban látható lábnyomokat.
Meglepõdve vette észre, hogy élete során több alkalommal csak egy sor lábnyomot lát. Arra is rájött, hogy ezek éppen élete legnehezebb és legszomorúbb idõszakaira esnek. Nem hagyta nyugodni a dolog, s megkérdezte az Urat:

- Uram! Azt ígérted, ha úgy döntök, hogy követlek, akkor mindig velem leszel. De íme, épp a legnehezebb idõkben csak egyetlen sor lábnyom látható. Nem értem, miért hagytál el épp akkor, amikor a legnagyobb szükségem lett volna Rád?

Az Úr így felelt:
- Drága gyermekem! Szeretlek, és soha el nem hagynálak. Azért látsz néhol csak egyetlen sor lábnyomot, mert amikor a legnehezebb idõszakokat élted át, amikor igazán szenvedtél, akkor a karjaimban vittelek.
(szerzõje ismeretlen)

--
Utolsó szerkesztés: 13 éve 4 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.151 másodperc