Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

TÉMA: Müller Péter írásai

Müller Péter írásai 2 éve 10 hónapja ezelőtt #5622

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Vannak ösvények, amelyeket el kell hagynunk, még ha fáj is, mert nem a miénk már.

Ez a mondat nem mindenkinek szól. Csak annak, akinek új ösvény nyílik az életében, s amit eddig járt, azt el kell hagynia, mert nem az övé már. És ez nagyon fontos. Életünkben sok énünk halt meg, és sok történet és szereplõ vált emlékké bennünk, azok, akiket régi énünk szeretett valaha.

Gondolj a régi iskolatárasaidra. Netán elsõ szerelmeidre. És sok mindenkire még.

Szüntelen változásban élünk, Testünk minden sejtje hétévenként teljesen kicserélõdik. A lelkünk is, ha jól élünk, a szüntelen változás állapotában van. Nevezhetjük ezt érésnek is. Aki jól él, az úgy tud bánni a lelkével, mint a jó hajós a vitorlájával: tudja, hogy milyen hullámok között és milyen szélirányba hajózik. A gyenge és riadt lelkû ember fél a változástól. A bölcs megtalálja benne a nyugalmát. És van ennek még egy nagy titka: a szíved, lelked közepe nem változik. A HAJÓS ugyanaz. Bármit hoz a jövõ, bármerre fúj a szél. A HAJÓS ugyanaz! Csak kalandja a nagy vízen a szüntelen változás.

(Müller Péter)

Forrás: www.life.hu/sztarszerzok/muller-peter/20...ti-bolcsesseget.html
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 2 éve 9 hónapja ezelőtt #5699

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Müller Péter: "Sosem késõ - most jött el az ideje!"

Egy vödörben ugyanaz a víz lehet, mint a tengerben. Ami hiányzik belõle - az a végtelenség.

Szereted a tengert? Nem a fürdést, az úszást, a folyót és a tavakat - hanem a tengert. Azért szereted, mert végtelen. Határtalan világban lebegsz. Óriási, végtelen és iszonyúan erõs. A mélyét nem ismered, még a legtisztább tengernek sem, mert odáig nem látsz le; nem is sejted, milyen titokzatos világ felszínén úszkálsz. Ki tudja, honnan érkezett az a halraj, amelyik a lábadhoz simul. Te a korlátok, határok világában élsz, õ a határtalanban.

Van a tengernek egy napsütéses, nyugodt, szép és szelíd arca... van, amikor játékos és hullámzik... lecsúszhatsz a hullámok hátáról... És van, amikor dühbe gurul és háborog, s ilyenkor veszélyt jelent mindenre és mindenkire, akinek határa van. Elsöpri...

Ha átadod magad a tengernek, olyan, mintha az Istenben lebegnél. Van, aki fél tõle. Van, aki szereti. Van, aki a tengerbe hazamegy, mert ne feledd: születésed elõtt, mielõtt a szárazföldre vetõdtél volna, mint egy hajótörött, ilyen vízi világ lakója voltál. Pici embrió korodban még kopoltyúcskád is volt.

Vannak népek, akik a tengert nõnemûnek érzik. Vannak, akik férfinak. (Il mare, la mer) Én nõnek. És ha valaha tengerpartra jutottam, igyekeztem olyan helyre keveredni, ahol nem látszik a túlsó part. Nincs szemben egy látható sziget. És alkonyatkor látom a fáradtan izzó napot a tenger alá bújni.

Szeretem az alkonyt. Alkonyatkor a napod beérik, s minden, ami értékes benned, édessé és ehetõvé válik. Van, aki "késõn" szül, "késõn" találja meg a párját, "késõn" talál magára. Sohase mondd, hogy késõ! Hanem azt, hogy eljött az ideje.

Forrás: www.life.hu/index.html
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 2 éve 8 hónapja ezelőtt #5745

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Müller Péter: " a boldogságot csak az ismeri, aki mélybõl indul"

Tegnap elsírtam magam. Hogy milyen szomorú és nehéz és félelmetes ez a múlandó életem!... És egyszerre olyan örömet is éreztem, amit tán soha még!... Merthogy milyen gyönyörû is!.... A legnagyobb boldogság: FELRÖPPENNI! Bõgtem az örömtõl!

Igen, a boldogságot csak az ismeri, aki mélybõl indul. A bajból, a gyászból, az elhagyottságból, a szomorúságból. Akkor éli át, az örömöt, amikor repülni kezd. És minden repülés: fölfelé repülés!... Nevezheted örömnek, boldogságnak, fénynek, Istennek, szabadságnak - mindegy! Akinek szárnyai vannak, s mûködnek, sohasem marad odalent a bajban, a múlandóságban. Széttárja két szárnyát, felröppen az égre, s máris magasból nézi azt a színjátékot, amit Életnek nevezett...

És magasból már szépnek is látszik az egész, és szabadnak érzi magát, hogy nem volt odaítélve a szürke és reménytelen sorsához...

Sajnálom azokat, akik elfejtettek repülni.

Forrás: www.life.hu/sztarszerzok/muller-peter/20...-a-boldogsagrol.html

elozoeletek.blogspot.com/2019/03/muller-...-csak-az-ismeri.html
--
Utolsó szerkesztés: 2 éve 8 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 2 éve 8 hónapja ezelőtt #5750

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Müller Péter: "Olyan nincs, hogy nem sikerül"

Figyeld az állni, járni tanuló kisbabádat! Azonnal látod, hogy az ember igazi természete isteni és erõs! Nem tudja, mi az, hogy gyengeség.

Gyenge késõbb lesz az ember. Amikor elfogy a magával hozott hatalmas hite és akaratereje. Késõbb jön csak, hogy "föladom", és "nem bírom", és "nem érdemes". Kisbaba korunkban hiszünk abban, hogy megtanulunk állni és járni - és meg is tanulunk! Olyan nincs, hogy nem sikerül. Százszor fenékre huppanunk, és megütjük magunkat, de mégis fölállunk! És elindulunk! És járunk, futunk, fáradhatatlanul!

A hitetlenség már szerzett tulajdonság, amikor már nem látjuk a célunkat, és a külsõ körülmények elveszik a kedvünket az élettõl. A hit a nem látható dolgok valósága. Nincs még itt, de megteremtem, mert akarom! Amiben hiszek, megvalósul, mert megvalósítom! Kelj föl, és járj!

Írta: Müller Péter

Cikk forrása: www.life.hu/sztarszerzok/muller-peter/20...l-hozott-hitrol.html
--
Utolsó szerkesztés: 2 éve 8 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 2 éve 8 hónapja ezelőtt #5805

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.
--
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 2 éve 4 hónapja ezelőtt #6034

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

"Olvass el naponta néhány igaz szót, bölcs gondolatot, szép verset. Olyant, amit neked írtak. Hallgass olyan zenét, melyet nem a káosz, hanem egy magasabb rend szült.

Könnyû megkülönböztetni, mert az utóbbi szép. Hozd helyre magad naponta. A légkör, amelyben élsz, szennyes. Tele van negatív adással, fullasztó, boldogtalan, koszos gondolattal. De te nézz a magasba, s hangold magad a nap sugarára. És ne felejts el esténként fölnézni az égre, hogy újra és újra eszedbe jusson: a végtelen gyermeke vagy."

(Müller Péter)
--
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.138 másodperc