Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

TÉMA: Müller Péter írásai

Müller Péter írásai 3 éve 2 hónapja ezelőtt #5217

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

"Csak annak nem fáj semmi, aki nem szeret. A közönynek nincsenek idegvégzõdései."

(Müller Péter)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 3 éve 1 hónapja ezelőtt #5303

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Müller Péter: "A legtöbb, amit egy másik embernek adni tudsz."

Legyen az a másik ember a gyereked, a férjed, a feleséged vagy egy idegen. A figyelem nem azt jelenti, hogy ránézek, hanem azt, hogy figyelek a lelkére, az életére, a sorsára, a gondjára, a bajára, az örömére és a bánatára - odaadom magamat neki. Amíg figyelem, csakis õ érdekel engem, és nem saját magam. A vele történt dolgok fénybe kerülnek, számomra is fontossá válnak, átélem õt, és egy ideig elfeledkezek az én életemrõl, és az övé lesz a fontos. Egyébként mindezt, amit elmondtam, úgy is hívhatod, hogy Szeretet.

"A legtöbb, amit egy másik embernek adni tudsz, a figyelem"

(Müller Péter)

Cikk forrása: www.life.hu/sztarszerzok/muller-peter/20...e-a-figyelemrol.html
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 3 éve 1 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 3 éve 1 hónapja ezelőtt #5329

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Müller Péter írása

"Ha magadat nem szereted, senkit sem szerethetsz." Ez a heti útravaló. Kár, hogy én ezt csak késõn kaptam meg.
Azt hittem, a szeretet másokkal kapcsolatos élmény. Elég, ha téged, õt, titeket, õket szeretem. Hogy magamat is szeretnem kell, azt nem tudtam. Önmagam szeretetét összetévesztettem az önzéssel, a hiúsággal és az egoizmussal. Nem az!
Megtapasztaltam, hogy ha magammal rossz viszonyban voltam, senki szeretete, de még a szerelme sem ért el hozzám. Nem esett jól. Nem is tudtam viszonozni. Hiába szerettem másokat, ha önmagukkal diszharmóniába voltak, az én "adásom" sem jutott el hozzájuk. Nem "vették" a szeretetem adását, nem voltak ráhangolva.

Gondolj bele: lehangolt hegedûdet senki más, sem a másik hegedûs, sem az egész zenekar, de még a karmester sem tudja helyetted fölhangolni. Azt neked kell, különben összezavarod az egész muzsikát. Mi mindent fordítva látunk. Azt hisszük, hogy a külsõ határozza meg a bensõnket. Majd ha õ jön - gondolod -, akkor én is jövök. Ha kapok, majd én is adok. Ez nem így van. Csak amit belül megteremtettél, jöhet létre kívül. A világból ezerféle adás árad, de te - rádiós hasonlattal - csak azt fogod a sugárzásokból, amire a lelked rá van hangolva. A potméter ott van benned! Mindenre neked kell ráhangolódni, és abban a pillanatban, amikor belül ráállsz - mondjuk a "szép zene" hullámhosszára -, a szép muzsika egyszer csak hallhatóvá válik számodra. Nem azért, mert véletlenül kifogtad az ûrbõl, hanem mert belül már megteremtetted a megvalósulás feltételeit. Így vagy mindennel.

Így vagy ezzel az írásommal is. Csak akkor érint meg, ha ráhangolódtál. Igazából elõbb tudtad már, mielõtt elolvastad. Ahogy a szép zenét is elõbb érezted és talán hallottad is, mielõtt a külsõ zenekar játszani kezdett volna. A szeretetre is rá kell hangolódnod. Nem úgy, hogy sóvárogsz és szenvedsz a hiányától, hanem úgy, hogy önmagaddal szeretetteljes, jó viszonyba kerülsz. Nem a lelkeddel, mert az teli van olyan zûrös érzésekkel és gondolatokkal, amiket nem lehet szeretni. Hanem a benned lakó Igazi Éneddel. Õt kell szeretned. Õ már most is szeret téged - de te nem érzed. Nem is tudsz róla. Mert nincs ráhangolva a lényed. Ha ez a hangolás egyszer sikerül, rájössz, hogy ez az Útravaló fordítva is igaz: "Senki sem szerethet téged, amíg önmagadat nem szereted." Lehet, hogy szeret, de nem jut el hozzád. Mert nem vagy ráhangolva.
( emailban kaptam)
--
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 3 éve 1 hónapja ezelőtt #5363

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

"Egyre inkább az az érzésem, hogy az életünk egyetlen mondat, csak nem tudjuk kimondani, hogy mi az - A nagy találkozások, a lélekközeli pillanatok mindig azok voltak, amikor valakit megszerettem.

Az igazi csoda a barátság, a valódi, emberközeli kapcsolat, amikor egyszer csak repül velünk az idõ, és az az érzésünk, hogy mi már valahol találkoztunk. Néha egy pillanat többet ér, mint egy egész esztendõ."

(Müller Péter)
--
Utolsó szerkesztés: 3 éve 1 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 2 éve 11 hónapja ezelőtt #5476

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

"Akit szeretsz, arra elõbb-utóbb rátalálsz, egyszerûen azért, mert össze vagy hangolva vele."

(Müller Péter)
--
Téma zárolva.

Müller Péter írásai 2 éve 11 hónapja ezelőtt #5533

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

"Azt sugárzod magadból, amit a lelkedben, önmagadban átélsz. Ami benned történik, az árad belõled. Akiben öröm él, abból öröm árad.
Derû."

(Müller Péter)

--
Utolsó szerkesztés: 2 éve 11 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.468 másodperc