Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Evangéliummal kapcsolatos témák.

TÉMA: Elmélkedések - imák

Elmélkedések - imák 1 éve 8 hónapja ezelőtt #6453

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator

.

Nagytakarítás

Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a cselekvést az ő tetszésének megfelelően. (Fil 2,13)

Megrögzött gyűjtögető vagyok - képtelen vagyok bármit is eldobni. De lassan már gyűjtögető szenvedélyemnek élni problémát jelent. Így az elmúlt évben elszántan próbáltam megszabadulni mindentől, amit már rég nem használok, vagy nincs rá szükségem.
De jó lenne néhány kellemetlen szokásomtól, vagy tulajdonságomtól is megszabadulni! Például szívesen megválnék a meggondolatlan, éles nyelvemtől. Szeretnék megszabadulni makacsságomtól is.
Pál felismerte, hogy Isten mindenkiben munkálkodik. Ő képes és kész segíteni abban, hogy tetteinkkel mások és saját javunkat szolgáljuk. Ha alaposan szemügyre veszem környezetemet és életemet, mindig felfedezek olyan területeket és tulajdonságokat, amiken javítani lehet. Isten segítségével és némi elszántsággal nemcsak a lakásomat, de életemet is kitakaríthatom.

Imádság: Szerető Istenünk, kérünk, segíts, hogy olyan emberekké váljunk, amilyennek Te akarsz látni bennünket. Segíts naponként megszabadulni mindattól, ami akadályoz akaratod cselekvésében. Jézus nevében kérünk.
Ámen.
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 1 éve 8 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Elmélkedések - imák 1 éve 8 hónapja ezelőtt #6462

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Ima megpróbáltatásban

Ha elkövetkeznek a nem szeretem napok, nem akarom sem bátorságomat, sem hitemet elveszíteni, hanem bízni akarok Benned, végtélen jóságú Atyám!
Ha rám nehezedik a szenvedések súlya, föltekintek az égre, s fölnézek a Napra, melynek melegét és fényét Te küldöd a földre, hogy életet árasszon.
Ha bánat és fájdalom nyomja szívemet, a virágokra gondolok, melynek megdermednek a fagytól, de ismét életre kelnek a melegtől és fénytől.

Így szabadítasz meg engem is, jó Atyám, a fagytól, a nyomortól, ínségtől és fájdalomtól, mert a Te szereteted örök, és mert jóságos Atyja vagy gyermekeidnek.
Előre tehát bátran, minden homályon át az örök fény felé.
Ámen.
(ismeretlen szerzőtől)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Elmélkedések - imák 9 hónapja 10 órája ezelőtt #6867

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Az ellenség szeretet imája

Uram!
Azt mondod nekünk,
hogyha követni szeretnénk téged,
akkor szeretnünk kell azt, aki keresztbe tett nekünk,
aki megalázott, aki semmibe vett minket,
és adnunk kell neki, ha kér,
vissza nem várva, semmit.

Amikor erre gondolok, nem vagyok benne biztos,
hogy a te kereszted könnyű, és a te terhed édes.
Próbálok ugyan szavaidnak megfelelően élni,
de ez magamtól nem megy.
Gyarló emberi természetem erősen tiltakozik ez ellen,
büszkeségem szemet szemért követel.

Szükségem van rád, Istenem!
Kérlek, Szentlelked által formálj engem!
A görcsös jót tenni akarás helyett
adj a szívembe őszinte, önátadó szeretetet!
Ugyanakkor segíts nekem megőriznem
a méltóságomat is az erőszakkal szemben!
Hiszem, hogy átalakítasz, és velem leszel.
Ámen.

(ismeretlen)
--
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.174 másodperc