Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Evangéliummal kapcsolatos témák.

TÉMA: Ha ez lenne életed utolsó napja

Ha ez lenne életed utolsó napja 13 éve 8 hónapja ezelőtt #280

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
"Életünk ideje olyan gyorsan eltûnik, mintha repülnénk"
(Zsoltárok 90,10).

A halálos ágyon tett kijelentések gyakran árulkodnak az élet színjátékáról. Ha az emberek szembenéznek, akkor lehull az álarcuk, és végre azok lesznek, akik valójában. Jó néhány embernek fel kellett már ismernie, hogy elhibázta a "váltóállítást" az életében, és illúzióknak adta át magát. Dávid így kérte Istent:

"Add tudtomra, Uram, életem végét, meddig tart napjaim sora, hadd tudjam meg, milyen múlandó vagyok!" (Zsoltárok 39,5)

A JÉZUS nélküli élet értelmetlen! A legrosszabb az, ami egy emberrel történhet, ha bûneiben hal meg. A bûnnek Jézus vére által történt megbocsátása nélkül nem lehet bemenni Isten Országába.

Hirtelen talán egy közlekedési baleset, vagy egy szívinfarktus következtében veled is megtörténhet, kedves olvasó, hogy a halál közelébe kerülsz, és az örökkévalóság kapujában állsz. Akkor az örökkévaló és igaz Isten elé fogsz kerülni akinek színe elõtt még a Föld is megrendül -, és felelned kell minden szavadért és cselekedetedért. Hogyan tudsz akkor megbocsátatlan vétkeiddel megállni Isten elõtt?

A lelkész Wilhelm Busch mondta el, hogy egyszer úton volt az autópályán, és kilométer hosszúságú dugó miatt csak lassan tudott elõrehaladni. Egyre türelmetlenebb, mert még hosszú út állt elõtte.

Így emlékszik errõl:
"Dél körül betértem egy pihenõhelyre. Miközben elfogyasztottam néhány falatot, egy különös cikket pillantottam meg egy nyitott napilapban. Ennek a végén a következõt olvastam: "ha 13.00 órakor siet az ebéddel, akkor autójával már 14.15-kor frontálisan nekiszáguldhat egy falnak, és 14.30-kor már a kórházban lehet."

HA SIET MÉG PONTOSAN ODAÉRHET A TEMETÉSÉRE!

Elõször nevetnem kellett, de aztán észrevettem, milyen halálos komolyság rejlik e mögött az utolsó mondat mögött: " a saját temetésünkre egész biztosan pontosan érkezünk." Akkor nem kell hajszolnunk magunkat.

A temetésünk nem történik meg nélkülünk. A halál utolér bennünket. Igen, a saját temetésünkre mindenképpen idõben érkezünk. S oda is, ami utána következik. A Biblia ezt mondja:

"Az embernek egyszer meg kell halnia, aztán következik az ítélet." Isten ítéletére is egészen biztosan pontosan és elég korán érkezünk.

Ez egy elgondolkodtató ebédszünet volt ott a pihenõhelyen. Igen, idõ tekintetében egészen biztos, hogy elrendezõdik a dolog. A kérdés azonban az, hogy vajon Isten ítéletével elrendezõdik e a dolgunk? Meg tudunk-e állni Isten színe elõtt?

Ezután nyugodtan folytathatom az utamat, és a továbbiakban nem kell türelmetlenkednem, ha egyszer megint nem jó ütemben haladnak elõttem.

Kedves olvasó, nincs olyan gond, ami fontosabb lenne számunkra, mit ez:
Hogyan halok meg, üdvbizonyosságban, és hogyan állhatok meg Isten ítélete elõtt? Aki életében elutasítja az Úr Jézust, máshol sehol nem talál megbocsátást a bûneire. Némely istentelen ember boldog lenne, ha a halállal mindennek vége lenne. A saját halála azonban ki fogja nyitni a szemét a valóságra a láthatatlan világban.

Szívünk minden dobbanásával egy lépéssel közelebb vagyunk az örökkévalósághoz. Ezért hangzik felénk Isten felhívása:
Tartsatok tehát bûnbánatot, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bûneitek (Apostolok cselekedetei 3,19).

Mit segít nekünk, ha görcsösen megpróbálunk kitérni az igazság elõl, és a saját emberi meggondolásainkat kívánjuk érvényesíteni? Egyetlen bûn sem évül el! Minden megbocsátatlan bûnt minden hazugságot, engesztelhetetlenséget, képmutatást, minden gyûlöletet, büszkeséget vagy tolvajlást, minden titkos paráznaságot, amelyrõl senki nem tudott, - igen minden egyes megbocsátatlan bûnt magunkkal viszünk a halál küszöbén át az örökkévalóságba:
A saját bûnünk gyötrelemre fog ítélni.
Milyen rettenetes ébredés lesz ez mindazoknak, akik bebeszélik maguknak:
Nincs semmilyen élet a halál után.
Még ha le is bocsátják az ember testét a sírba, és az elenyészik, még ha elégetik, vagy a tengerbe süllyesztik is:

A LÉLEK TOVÁBB ÉL A HALÁL UTÁN IS!
(ismeretlen szerzõ)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 8 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Vá: Ha ez lenne életed utolsó napja 13 éve 5 hónapja ezelőtt #819

• A.M. Timea
  • A.M. Timea profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Boarder
  • Irgalom, békesség és szeretet adassék nektek
.

"Nemhogy Istent, hanem magunkat is csupán Jézus Krisztus által ismerjük. Az életet és a halált csak Jézus Krisztus által ismerjük. Jézus Krisztus nélkül nem tudjuk, mi az életünk, mi a halálunk, mi az Isten, és mik vagyunk mi magunk. Így a Szentírás nélkül, amelynek egyetlen tárgya Jézus Krisztus, nem ismerünk semmit, és mind Isten, mind a magunk természetében csupán sötétséget és zûrzavart látunk .
2 Pascal 548. töredék

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 13 éve 3 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Vá: Ha ez lenne életed utolsó napja 13 éve 5 hónapja ezelőtt #835

• A.M. Timea
  • A.M. Timea profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Boarder
Vajon mit gondol rólam és rólad az Isten?

;Gyermekem, én csak jót gondolok Rólad!
Te számomra egyedi és megismételhetetlen vagy.
Az egész világon nem teremtettem más olyan személyt, mint Te.
Olyan talentumokat, amiket neked adtam, nem adtam senki másnak.
Senki nem tud arra a helyre kerülni,
amit öröktõl fogva Neked gondoltam el!
Te értékes vagy az én szememben.
Alkalmassá tettelek a szeretetre, ami csak az embernek adatik meg.
Mindenben Rám hagyatkozhatsz.
Nem lényeges a korod, vagy a származásod, vagy, hogy érezted-e, hogy szeretnek a szüleid (talán akartak szeretni...., de talán nem tudták kimutatni a szeretetüket)
Ne gondolj ezekre a dolgokra,felejtsd el. Ez a múlt.
Én már megbocsátottam Neked, és elfogadlak olyannak, amilyen vagy: törékeny, tehetetlen, megkísértett, becsapott.
Arra lettél teremtve, hogy az Én jóságom képmása legyél.
Tehát ne legyél szomorú, ne búsulj; emeld fel a fejed, szeresd önmagad, és vedd észre a szeretet csíráit, amik benned vannak.
Ne a holnap, hanem a Ma legyen egy új kezdet az életedben, ami az Üdvösségre készít fel, nem pedig a halálra!
Az Én Fiam, Jézus Krisztus érdemelte ki ezt számodra a keresztfán, ahová Te nap mint nap odaszegezed kicsiny hiteddel,
lázadásaiddal és bûneiddel.
Ezt az új életet INGYEN KAPOD, AJÁNDÉKBA!
Ez a csoda vagyok én, a Te Istened. Kezd el most, indulj újra.
Adj magadnak egy újabb lehetõséget az újjászületésre, még ma.
Te Te vagy, és ez minden, aminek lenned kell.
Ha újra elesnél, tekints Rám, aki mindig kinyújtom a kezem,
hogy felemeljelek.
NE FÉLJ! Szeress most!
Ne habozz kimondani: ;Szeretlek;!
Gyõzd le a távolságot és írd le: ;Szeretlek;!
Ne várj a halálra, hogy könnyek között kelljen kimondanod: ;Szeretlek!;
Én mindig itt vagyok, arra várok, hogy észrevedd, mennyire szeretlek Téged.
Érted nem haboznék újra feláldozni az életem!;

Forrás: Maténé Gellén Rita
Utolsó szerkesztés: 13 éve 5 hónapja ezelőtt Írta: A.M. Timea.
Téma zárolva.

Ha ez lenne életed utolsó napja 13 éve 4 hónapja ezelőtt #1208

• A.M. Timea
  • A.M. Timea profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Boarder
Nochta Pál Attila: Itt van a józanság ideje
részlet

Legyetek józanok, maradjatok ébren! Ellenfeletek, a vádló, ordító oroszlánként jár körül, s azt keresi, kit nyelhet el. Szilárd hittel álljatok neki ellen, tudván, hogy a világban élõ testvéreiteken ugyanazok a szenvedések teljesednek be. (1Péter 5,8-9)

Szilárd hittel álljatok neki ellen (az ördögnek, Sátánnak), tudva, hogy a világban élõ testvéreiteken ugyanazok a szenvedések teljesednek be.(1.Péter 5,9)

Nyilvánvalóan mindenkivel az fog történni, amire hitet kapott Istentõl. Az is nyilvánvaló, hogy ezt a hitet az Úrtól származó személyes kinyilatkoztatás által kaphatjuk meg. Van olyan ember, akinek hit által majd meg kell halnia, de ez ugyanolyan csoda, mint a hit általi életben maradás. Van olyan ember, akinek hit által arról kell bizonyságot tennie, hogy inkább meghal az Úrért, de egy percet sem akar megalkuvásban élni, az antikrisztusi világ öntõformájában. Van azonban olyan ember is, akinek viszont arról kell majd bizonyságot tennie, hogy neki még az antikrisztusi birodalom tombolásának kiteljesedésében is gondját viseli az Úr, még pedig természetfeletti módon.

Nem szabad tehát akkor sem félnünk, ha a fizikai mozgásterünk összeszûkül, mert Isten ma is tud csodákat tenni. Nem élhetünk azonban sablonos kereszténységet, hanem mindenkinek személyes kapcsolatban kell lennie Jézus Krisztussal. Ahhoz, hogy bölcsen tudjunk élni ebben a mostani világkorszakban, nem különféle könyveket kell összeolvasnunk, nem a teológiára kell beiratkoznunk, hanem a Szent Szellemtõl kell vennünk személyes kinyilatkoztatást, az Igén keresztül. Ez az írás, amit most olvasol, szintén nem a különféle könyvek olvasásából, hanem az Úrral együtt töltött idõmbõl született. Ez is bizonyítéka annak, hogy mindenkit csak az Úrtól kapott személyes kinyilatkoztatás és bölcsesség tud eligazítani ebben a mostani, óriási összevisszaságban.
Ez az írás amit most olvasol, egy kürtzengés. Kürtzengés, amely azt mondja: Ébredj fel, mert itt van a józanság ideje!

Utolsó szerkesztés: 13 éve 1 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Ha ez lenne életed utolsó napja 13 éve 4 hónapja ezelőtt #1229

• A.M. Timea
  • A.M. Timea profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Boarder
Tommy Tenney
részlet

Tudjuk, hogy Istené minden hatalom és minden az övé, még ez a ház vagy lakás is, amiben lakunk. Ha vaki meg tudná tenni, akkor Õ megtehetné, hogy erõszakkal rád töri az ajtót, kopogás nélkül, de Õ nem ilyen. Õ azt mondja: az ajtód elõtt állok és kopogok. Ha megnyitod az ajtódat elõttem és behívsz magadhoz, akkor veled fogok vacsorázni. (és megáldalak) Õ építette a házat (a testünket) és még mindig csak akkor megy be a házad ajtaján, ha megnyitod elõtte és behívod Õt. Jézus nem több erõért és több kenetért imádkozott. Õ azért az engedélyért imádkozott, hogy bejöhessen az ajtónkon, hogy megnyíljanak elõtte a szívek bezárt ajtói. Miért imádkozol? Amikor imádkozol, akkor engedélyt adsz Istennek, hogy bejöjjön az ajtón az életedbe, a házadba (tested). Mi inkább azt mondjuk, ha kell nekünk egy hely: add ide, engedd át nekem. De Õ nem ezt mondja, hanem a következõt: Ha meghívsz, ha behívsz magadhoz, akkor veled fogok vacsorázni. Ha ülök a nappalidban és valaki kopog az ajtódon, akkor nincs hatalmam (tõled kapott felhatalmazásom), hogy kinyissam az ajtódat és beengedjem azt, aki kopogtat. Az egyedüli dolog, amit tehetek, hogy szólok neked: valaki áll az ajtód elõtt és kopogtat. Én nem nyithatom ki a te ajtódat, ezt egyedül te teheted meg, neked van rá egyedül hatalmad. Azért nincs semmink, mert ezt nem értjük meg. Neked adatott a szó hatalma. A Szent Szellem nem csinál semmit veled, addig míg te nem akarod. Õ egy tökéletes úriember (gentleman), nem fogja rád törni az ajtót, hanem tiszteletben tartja a döntésedet, a szabad akaratodat.

Ennek teljes ellentéte a Sátán, aki gyilkos, tolvaj és rabló. A Sátán nem csinál problémát abból, hogy rád törje-e az ajtót, õ megteszi és rád töri. Ha csak egy kicsit is kinyitod neki, õ már beteszi a lábát, nehogy becsukd az ajtót és máris bent van. Ha már bejutott a házadba, akkor tíz körömmel kapaszkodik, nehogy kidobjad és mindent szétver, mielõtt távozik. Aztán, ha a házad üresen marad, visszajön hét másik gonosz démonnal és újra be akar költözni, hogy az életedet pokollá tegye. Jézus azt mondja: Én csak az ajtón keresztül jövök. A tolvaj és a rabló máshonnan jut be (átmászik a kerítésen). Ha kizárom Jézust, Õ kinn marad és kopogtat. Mindaz, amit kimondunk a szánkkal, azok a szavak nyitják meg vagy zárják be elõtte az ajtót. Isten azt szeretné, hogy a te emberi lényed nyissa meg az ajtót elõtte.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 13 éve 4 hónapja ezelőtt Írta: A.M. Timea.
Téma zárolva.

Ha ez lenne életed utolsó napja 13 éve 1 hónapja ezelőtt #1585

• A.M. Timea
  • A.M. Timea profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Boarder
A sziget

Volt egyszer nagyon régen egy sziget, ahol emberi érzések éltek: a Vidámság, a Bánat, a Tudás és még sok más, így a Szeretet is. Egy napon az érzések tudomására jutott, hogy
a sziget süllyed. Ezért valamennyien elõkészítették hajóikat és elhagyták a szigetet. Egyedül a Szeretet akart az utolsó
pillanatig maradni. Mielõtt a sziget elsüllyedt, a Szeretet segítségért imádkozott A Gazdagság egy luxushajón úszott el
a szeretet mellett. Õ megkérdezte:
- Gazdagság, el tudnál vinni magaddal?
- Nem, nem tudlak! A hajómon sok aranyat, ezüstöt viszek, itt
nincs már hely számodra!

Így hát megkérdezte a Szeretet a Büszkeséget, aki egy
csodaszép hajóval közeledett:
- Büszkeség, kérlek! El tudnál engem is vinni?
- Nem Szeretet, nem tudlak elvinni! - válaszolt a Büszkeség,
- itt minden tökéletes, és Te esetleg árthatnál a hajómnak!

Hát, a Szeretet megkérdezte a Bánatot is, aki éppen elõtte hajózott el:
- Bánat, kérlek, vigyél el magaddal!
- Oh, Szeretet! - mondta a Bánat.
- Én olyan szomorú vagyok hogy egyedül kell maradnom a
hajómon!

A Vidámság is elhúzott a Szeretet mellett, de olyan elégedett és boldog volt, hogy meg se hallotta a szeretet kérését. Hirtelen megszólalt egy hang:
- Gyere Szeretet, én elviszlek téged!

Aki megszólalt, egy öregember volt. Szeretet olyan hálás volt és olyan boldog, hogy elfelejtette megkérdezni az öreg
nevét. Amikor földet értek, az öreg elment. A Szeretet úgy érezte, sokkal tartozik neki, ezért megkérdezte a Tudást:
- Tudás, meg tudod mondani, ki segített nekem?
- Az IDÕ volt - mondta a Tudás.
- Az IDÕ? - kérdezte a Szeretet. Miért segített rajtam az IDÕ?

A Tudás válaszolt:
- Mert csak az IDÕ érti meg, hogy milyen fontos az életben
a SZERETET!
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.153 másodperc