Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Evangéliummal kapcsolatos témák.

TÉMA: "KERESZTÚT"

"KERESZTÚT" 13 éve 6 hónapja ezelőtt #1133

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
I. állomás

Jézust halálra ítélik.

Pilátus igazságtalanul ítélt az emberektõl való félelmébõl. Jézus hallgat, elfogadja az ítéletet, szíve legmélyén érinti, de belenyugszik.

Sokszor milyen nehéz a hallgatás amikor úgy érzed, hogy igazad van. Hogy védekezel, ha néha csak egy bántó szó éri szívedet.

Uram, taníts meg engem hallgatni, ha igazságtalanság ér, hogy irántad való szeretetbõl elviseljem a fájdalmat. Nem akarok azonnal felfortyanni, hanem uralkodni fogok magamon, elég lesz Pilátus ítéletére gondolnom. És ha mégis szólnom kell, csak a szeretet hangján fogok szólni.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 12 éve 6 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

"KERESZTÚT" 13 éve 6 hónapja ezelőtt #1139

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator

II. állomás

Jézus vállára veszi a keresztet

Az üdvözítõ önként nyúl nehéz keresztje után. Tudja, hogy ezzel a nehéz kereszttel szabadítja meg az emberiséget. Ezért olyan határozott, ezért szorítja magához oly erõsen.

Hogy jajveszékelsz, ha csak egy kis keresztet kell elviselned. Könnyebb betegséget, minden igyekezeted elleni sikertelenséget, félreismerést. Tárd ki te is karodat, vedd a keresztet és viseld az üdvözítõvel együtt, a magad és fele barátaid üdvözülésére.

Uram adj erõt, hogy a szenvedést, amelyet Te adsz nekem vonakodás nélkül, kitartóan és örömmel viseljem. Mutasd meg, milyen önkéntes áldozatot hozzak, amellyel neked örömet szerezhetek és általa új emberré válhatok.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

"KERESZTÚT" 13 éve 6 hónapja ezelőtt #1145

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator

III. állomás

Jézus elõször esik el a kereszttel

A teher nehéz, az üdvözítõ lassan kimerül. Az út kövére rogy, s a kereszt megüti Õt. Új erõt gyûjt mégis és talpra áll. Rád gondol és bûneidre, amelyekért vezekelni akar.

Uram összeestél a kereszt alatt, amelyet én raktam a válladra. Most látom milyen borzalmas dolog a bûn, hogy miattam és az emberiségért ekkora szenvedést vállaltál.

Add Uram, kegyelmedet, hogy a kísértésnek, míg nem késõ bátran ellenálljak. Mert a legelsõ bûnre vezetõ alkalmat kerülni fogom. Hiszen az én bûneim és az emberiség bûnei nyomtak le téged az út porába.

--
Téma zárolva.

"KERESZTÚT" 13 éve 6 hónapja ezelőtt #1153

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
IV. állomás

Jézus édesanyjával találkozik

Mária követte az üdvözítõt. Most hirtelen megpillantják egymás arcát. Mária a szíve mélyéig együtt szenvedett Fiával a keresztúton. Szenvedéseit egyesítette Jézuséval.
Mária szívét a fájdalmak tõre járja át, s ezért érti meg Õ a te szenvedéseidet is.

Sötét gondolatok kínoznak, vagy a bûn terhe nyomaszt, fordulj Õ hozzá a szomorúak vigasztalójához, a bûnösök menedékéhez. Õ odavezet Fiához, a szenvedõ Megváltóhoz.

Uram, szenvedéseid óráiban vigasztalást találtál Édesanyád tekintetében. Milyen jólesõ érzés megértõ emberekre lelni.
Édesanyáddal való találkozásod által taníts meg arra, hogy én is megértõ, tapintatos legyek embertársaim szenvedése iránt, fõként szüleim, barátaim szenvedése iránt.

--
Téma zárolva.

"KERESZTÚT" 13 éve 6 hónapja ezelőtt #1160

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
V. állomás

Cirenei Simon segít Jézusnak vinni a keresztet

Az Üdvözítõ oly gyenge, hogy a zsidók attól félnek, már a Kálváriához vezetõ úton meg fog halni. Ezért kényszerítik az éppen arra haladó Simont, fogja és vigye egy darabon Krisztus Urunk Keresztjét. Simon habozik, de vállára veszi az Úr terhét. Ezért jutalmul megkapja késõbb a hit kegyelmének ajándékait.

Íme így jutalmazza meg az Úr azokat, akik önként segítenek a szenvedõkön. Minden megkínzott, agyongyötört, elfáradt ember szemébõl a kereszthordozó Krisztus tekint rád. Segíts rajta, ahogy tõled telik.
Uram, nyisd fel szememet, hogy észrevegyem körülöttem az emberek szenvedéseit. Ne haladjak el sorsuk mellett vakon, hanem segítsek keresztjük nehezén erõnkhöz mérten. Ha sokat nem is tudok. De amennyit igen, azt örömmel akarom tenni.

--
Téma zárolva.

"KERESZTÚT" 13 éve 6 hónapja ezelőtt #1165

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
VI. állomás

Veronika letörli Jézus arcát

Veronika csekély szolgálatot tett az Üdvözítõ szenvedésének enyhítésére. Ezért örökbe kapta kendõjén az Úr arcának képmását. Ilyen az Úr, ha a legkisebbet is ajándékozzuk neki, magát adja viszonzásul. A legnagyobb szenvedésben is hálás volt a legkisebb jótéteményért.

Talán könnyebben elfogadsz egy-egy adományt, de az ajándékozóra kevés figyelmet fordítasz. Pedig milyen kis fáradságodba kerülne néha egy köszönõ szó.

Uram, Te nagyon fontosat mutattál meg nekem, az igazi hála erényét. Uram add, hogy elsõsorban irántad öntsön el gyengéd, szívbõl jövõ mély hálaérzet, mert végsõ soron a Te kezedbõl kapok mindent, és magamtól semmire se mennék. Hálával akarok gondolni azokra is, akik jót tesznek velem, akik közvetítik adományaidat.
Sugározd rám szent Arcod vonásait.

folytatása következik

--
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.079 másodperc