Jézus a fény

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Földrengések

Földrengések 8 éve 1 hónapja ezelőtt #3772

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Erõs földrengés Fukusimában
2013.10.25.

7,6-os földrengés volt Japánban. Cunamiriadót adtak ki, 1 méteres vízszintnövekedést várnak.

Elsõ hírek szerint 7,3-as, más hírek szerint 7,6-os földrengés rázta meg Fukusimát. A rengés magyar idõ szerint 19 óra 10 perckor történt, epicentruma Japán partjaitól 300 kilométerre keletre volt, mindössze 10 kilométer mélyen (minél közelebb van a felszínhez, annál nagyobb az esélye a cunaminak - a szerk.).

A rengést követõen azonnal szökõárriadót rendeltek el. A szakemberek nagyjából 1 méteres vízszintnövekedéssel számolnak. A hullámok nemsokára elérik a japán partokat, ahol jelenleg éjszaka van.

A térségben 2011. március 11-én 9-es erõsségû rengés pusztított, a szõkár magassága akkor néhol a 20 métert is elérte. A természeti katasztrófában a fukusimai atomerõmû súlyosan megsérült, a nukleárisan szennyezett víz szivárgását azóta sem sikerült megfékezni.
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Földrengések 7 éve 10 hónapja ezelőtt #3829

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

4,4-es erõsségû rengés volt Nógrádban

2014.01.18.

A földmozgást Budapesten és Esztergomban is érezni lehetett, kisebb károkról is érkezett bejelentés.

Vasárnap hajnali 2:34-kor földrengés keletkezett a Nógrád megyei Cserhátsurány közelében 6 km mélységben. A földmozgás mérete 4,4 volt a Richter-féle skálán. A rengést 2:48-kor egy 3,4-es utórengés követte.

A földrengéseket a lakosság több mint 110 településen érzékelte. Az Obszervatóriumba beérkezett kérdõívek alapján épületkárok keletkeztek a következõ településeken: Acsa, Balassagyarmat, Bánk, Bercel, Borsosberény, Csereháthaláp, Cserhátsurány, Erdõkürt, Érsekvadkert, Herencsény, Magyarnándor, Mátraverebély, Mohora, Nagyoroszi, Nógrád, Nógrádsipek, Pásztó, Rimóc, Salgótarján, Tahitótfalu, Terény, Tolmács, Vác.

A rengés méretébõl adódóan a következõ hónapokban utórengésekre lehet számítani az epicentrum környezetében, ezek helye és mérete azonban sajnos nem jósolható meg.

A térségben utoljára 2013. június 5-én keletkezett jelentõsebb, 4,2-es magnitúdójú rengés Érsekvadkert közelében, melyet adataink szerint három érezhetõ utórengés követett. Ezek közül a legnagyobb magnitúdója elérte a 3,6-os értéket.
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.

Földrengések 6 éve 10 hónapja ezelőtt #3937

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
Földrengések Nógrádban
.
2015.01.01.

Így kezdõdik az új év: Balassagyarmat közelében két, közel 4-es erõsségû földrengést regisztráltak.

A Kövesligethy Radó Szeizmológiai Intézet szerint 11:46-kor újabb, ezúttal a Richter skála szerinti 4-es erõsségû földrengés volt. A korábbi, 3.9-es 7 óra 46 perckor kipattant rengésrõl azóta kisebb károkat is jelentettek. A hasonló méretû rengésekre vonatkozó tapasztalatok alapján a következõ napokban utórengések elõfordulhatnak.

A földrengéseket a lakosság számos településen érezte. Kisebb károkat jeleztek.
A legjellemzõbb káresetek repedések a vakolatban, cseréphullás, kéménysérülések
--
Téma zárolva.

Földrengések 6 éve 7 hónapja ezelőtt #3965

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Földrengés volt Miskolcon

Index
2015.03.29.

Földrengés volt Miskolcon vasárnap kora este, legalábbis ezt mérte az Országos Szeizmológiai Intézet. A károkról egyelõre nem érkezett bejelentés a a megyei katasztrófavédelemhez, de sokan jelezték, érezték, hogy mozog a föld.

Egészen pontosan 17 óra 39 perckor 3,2-es magnitúdójú földrengés pattant ki 10 kilométeres mélységben Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, Miskolc közelében. Ez nagyjából közepes rengésnek számít, kisebb utórengések is lehetnek.

Az eddigi adataik szerint a földrengést Alsó- és Felsõzsolcán, Kistokajban, Miskolcon, Miskolctapolcán, Ongán érezhették. Az MTI szerint Sajóbádon ledõlt egy kémény, három teljesen másik házban pedig megrepedhetett a fal.
--
Téma zárolva.

Földrengések 5 éve 2 hete ezelőtt #4108

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Kétszer is rengett a föld az Alföldön
2016. november 6. 12:10 MTI

Orosházán és Székkutas térségében is érezni lehetett a hajnali földmozgást.

Kisebb földrengés volt a Békés megyei Orosháza és a Csongrád megyei Székkutas térségében, tizenöt kilométeres mélységben vasárnap hajnali egy óra elõtt - közölte a Magyar Tudományos Akadémia Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma.

A földmozgás erõssége 2,3 volt a Richter-féle skálán, és a rengést a lakosság is érzékelte - írták. Mintegy negyedórával korábban egy kisebb, 1,9-es földmozgás is volt ugyanott - olvasható a közleményben.

(Beol.hu)
--
Téma zárolva.

Földrengések 4 éve 10 hónapja ezelőtt #4166

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Rengett a föld Budapest mellett

2017.01.24
.

Kedden kora délután kisebb földrengés volt Budapest határában, Dunaharaszti térségében.

2017. január 24-én, helyi idõ szerint 13:18 perckor kisebb földrengés keletkezett Budapest határában, Dunaharaszti térségében, kb. 3 km-es mélységben - olvasható a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium oldalán.

A földmozgás mérete 2,2 volt a Richter-féle skálán.

A földrengést az epicentrum környezetében a lakosság is érzékelte. A földrengés mérete alapján jelentõsebb károkat nem okozhatott.
--
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.152 másodperc