Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Ebben a témakörben a dimenzióváltásról és az azzal kapcsolatos tanításokról lehet olvasni.
Nostredamus, Kryon, Kirael, Pió Atya, Nyirkai jóslat, 2012,Plejádok üzenete, próféciák stb.

TÉMA: Buddha tanítása

Buddha tanítása 1 éve 4 hónapja ezelőtt #5394

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 1 éve 4 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Buddha tanítása 1 éve 2 hónapja ezelőtt #5522

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Ezt az utolsó tanítást hagyta Buddha az emberiségnek, mielõtt meghalt.

Buddha és a buddhizmus tanai sokak számára a megvilágosodással és a reménnyel egyenlõ fogalmak. Buddha, habár egész élete során alakította és gazdagította a vallást, mégis halála elõtt hagyott ránk olyan alapvetõ útmutatásokat, amelyeket mindenkinek tudnia kell.

A halálát megelõzõen, Buddha megosztotta világnézeteit és arra biztatta a tanítványait, hogy foganatosítsák meg a következõ nemzedékek számára is. Miközben ezt tette, fenntartotta annak is a fontosságát, hogy tanítványai éljék az életüket, amelynek fõ küldetése a béke és az erény meglelése volt - szerinte, ha ez sikerül, akkor továbbléphetnek a reinkarnáció egy újabb szakaszába, és ezzel véget érne földi szenvedéseik.

Íme Buddha utolsó szavai tanítványaihoz:

"Azt tanítottam, amit felismertem. Jól sajátítsátok el, kövessétek, gyakoroljátok, terjesszétek e tanításokat, hogy a jámborság útja hosszú idõn át, sokáig fennmaradjon - sokaknak hasznára, boldogságára, a világ iránti együttérzésbõl, istenek és emberek javára, hasznára, boldogságára. És mik ezek a tanítások? A négy tudatosság-meditáció, a négy helyes gyakorlat, a csodás képességek négy alapja, az öt érzék, az öt erõ, a felébredés hét tényezõje, és az arija nyolcrétû ösvény.

Majd a Magasztos így szólt a szerzetesekhez:

"Bizony, most mondom néktek, szerzetesek: ami összetett, szükségszerûen elpusztul. Állhatatossággal célba érhettek. A Tathágata teljes ellobbanása nemsokára bekövetkezik: három hónap múlva megtörténik." (Forrás: a-buddha-ujja.hu)

Buddha szerint tehát, ha ezeket a tanokat megszívlelnénk, akkor ezek nem csak az egyén javát szolgálnák, hanem a sokaság számára is jólétet biztosítanának. Végezetül Buddha végsõ üzenetét osztanánk meg veletek: "Amikor távozom, a tanításom legyen az Útmutató számotokra."

filantropikum.com/ezt-az-utolso-tanitast...nek-mielott-meghalt/
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 1 éve 2 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Buddha tanítása 1 éve 1 hónapja ezelőtt #5594

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

A buddhizmus 12 legfontosabb tanítása az emberi kapcsolatokról

Volt egy idõszak az életemben, amikor a legnagyobb vallások könyveit elolvastam. Kerestem magam, hinni akartam. Fõként önmagammal és a világgal akartam megbékélni. Így jutottam el a buddhizmusig. Valószínûleg azért fogott meg, mert a buddhizmus nem vallás, hanem filozófia. Nincs központi Isten, Buddha egykor létezõ ember volt. Nem helyez fölénk senkit, azt akarja, hogy önmagunkat gyõzzük le. Nem is zár ki más vallásokat, tiszteli azokat.

Sok elgondolkodtató és megfontolandó tétele van. Emberekrõl, nézetekrõl, elengedésrõl, megbocsátásról, szeretetrõl. Érdemes az alábbi gondolatokat magunkban mérlegelni. Mert rajtunk és hozzáállásunkon múlik az, hogyan éljük meg az emberi kapcsolataink bukását és életünk nehezebb pillanatait.

1. Ne érezd magad rosszul azért, mert vannak, akiknek csak akkor jutsz eszébe, mikor szükségük van rád. Érezd magad kiváltságosnak, hogy te vagy elméjükben a gyertya, amely akkor gyullad fel, mikor sötétben van elméjük.

2. Mindig lesz olyan ember az életedben, aki nem bánik veled jól. Köszönd meg neki, mert erõsebbé tesz.

3. Ha valaki rosszul bánik veled, emlékezz: Vele van valami baj, nem Veled. Egészséges emberek nem pusztítják el egymást.

4. Amikor fáj, figyelj. Az élet próbál neked valamit tanítani.

5. Három megoldás van minden problémára: elfogadni, változtatni, vagy elengedni. Ha nem tudod elfogadni, változtass. Ha nem tudsz rajta változtatni, akkor engedd el.

6. Engedd, hogy az emberek megítéljenek. Engedd, hogy félreértsenek. Engedd, hogy pletykáljanak rólad. Az, amit rólad gondolnak, nem a te problémád. Véleményük nem fogja a számláidat kifizetni. Tehát maradj kedves, szeress kitartóan és légy szabad egyéniség. - bármit is mondanak vagy tesznek, soha ne kételkedj értékességedben és az igazság szépségében. Ragyogj tovább és hagyd a gyûlölködõket gyûlölködni.

7. Mindegy mennyire tanultnak, tehetségesnek, menõnek, vagy gazdagnak hiszed magad, az, ahogyan másokkal bánsz, végeredményben mindent elmond rólad. A becsületesség minden.

8. Minél kevésbé érdekel, hogy mit gondolnak rólad az emberek, annál boldogabb leszel.

9. A csend a legjobb válasz annak, aki nem értékeli a szavaidat.

10. Ha azt hiszed, minden valaki másnak a hibája, akkor sokat fogsz szenvedni. Majd amikor megérted, hogy minden belõled indul ki, akkor fogsz békére és örömre lelni.

11. Ahol nincs tisztelet, ott szeretet sincs.

12. A kapcsolatok sohasem halnak természetes halált. Megöli õket az ego, az elutasítás és a hozzáállás.

mystique.cafeblog.hu/2018/02/23/a-buddhi...beri-kapcsolatokrol/
--
Utolsó szerkesztés: 1 éve 1 hónapja ezelőtt Írta: Margit.
Téma zárolva.

Buddha tanítása 2 hónapja 2 napja ezelőtt #6294

• Margit
  • Margit profilkép
  • Nem elérhető
  • Administrator
.

Ne kapaszkodj görcsösen!

Buddha tanítása szerint a ragaszkodás az emberi szenvedés legnagyobb okozója, ami sóvárgást, vágyakozást, bizonytalanságot idéz elő. Egy megfontolandó tanmese is erről szól.

Mi, emberek sajnos hajlamosak vagyunk a túlzott kötődésekre, megszokásaink rabjaként élni mindennapjainkat. Nem csak fizikai tárgyakhoz és dolgokhoz kötődünk, hanem kapcsolatokhoz. Ragaszkodunk véleményekhez, sikerekhez egyaránt.

Mi sem természetesebb, hogy szeretjük a biztonságot, a baj viszont az, hogy sokszor nem vesszük észre, hogy az általunk kreált biztonság leginkább elzárkózás és menekülés a külvilágtól.

Nem ismerjük fel, hogy szürke hétköznapjaink okozói sokszor mi magunk vagyunk.

Görcsösen ragaszkodunk megszokott dolgainkhoz, és nincs elég bátorságunk változtatni. Így hát marad a komfortzóna és a várakozás. Várni a félelem nélküli, önfeledt, boldog életre.

Richard Bach története sokunknak lehet tanulságos.

Egy kristálytiszta vizű, nagy folyó mélyén különös lények éltek. A folyó csendesen hömpölygött felettük a maga természetességével - nem törődve azzal, hogy éppen fiatal vagy öreg, gazdag vagy szegény, jó vagy gonosz lény felett halad el. A lények a folyó medrében lévő gallyakba és kövekbe kapaszkodva éltek.

Görcsösen kapaszkodtak, hogy ellenálljanak a folyó áramlásának, ebből állt az életük, ezt tanulták születésük pillanatától fogva.

Egy napon azonban az egyik lény így szólt:

-Elegem van már ebből a folyamatos kapaszkodásból. Bár nem látom a szemeimmel, de bízom a folyóban, hogy tudja, merre tart. Nem kapaszkodom tovább görcsösen, hadd vigyen az áramlat arra, amerre akar. Belehalok az unalomba, ha csak kapaszkodnom.

A többiek csak nevettek rajta, és ezt mondták neki:

- Te megbolondultál! Ha elengeded az ágadat, az áramlat, amit annyira imádsz, hozzávág a kövekhez és szétzúzza a testedet! Biztos lehetsz benne, hogy hamarabb belehalsz abba, mint az unalomba!

De ez az egy lázadó lény nem törődött a többiek véleményével: elengedte az ágát és átadta magát a folyó áramlásának. Hozzá is csapódott a sziklákhoz keményen, ám miután nem volt hajlandó újra belekapaszkodni az ágakba, a folyó szépen egyre feljebb emelte a mélyből. Immár szabad volt, és sziklához sem csapódott többé.

A folyómederben élő lények pedig elkezdtek ámuldozva beszélni róla:

- Nézzétek, csoda történt! Egy olyan lény, mint mi, de ő repülni tud! Eljött a Megváltó, hogy megmentsen mindannyiunkat!

A folyó áramlásával sodródó lény ekkor így szólt hozzájuk:

- Kicsivel sem vagyok több nálatok. Ha én Megváltó vagyok, akkor Ti is azok vagytok. A folyó mindannyiunkat felemel, ha elég bátrak vagyunk, hogy elengedjük a görcsösen szorított ágainkat.

Mert ez az életünk igazi értelme: az utazás, a kaland!

A többiek azonban még nagyobb áhítattal kiáltozták:

- Eljött a Megváltó!

És mire újra felnéztek, társuk már a folyó áramlásával haladva eltűnt a szemük elől. Ők pedig magukra maradtak, és továbbra is görcsösen kapaszkodva az ágaikba elkezdtek legendákat gyártani a Megváltóról.

forrás: sokszinuvidek.24.hu
elozoeletek.blogspot.com/2018/06/ne-kapaszkodj-gorcsosen.html
--
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.124 másodperc